Borçka-Karagöl-Kars-Van Turu

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Borçka-Karagöl-Kars-Van Turu

, Giresun Çıkışlı
  • Ana Kategori :
    Kültür Turları
  • Alt Kategori :
    Giresun Kalkışlı Turlar, Kültür Turu
  • Süre :
    4 Gün

Kontenjanlarımız Tükenmiştir! Teşekkür ederiz.

0.0 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Borçka-Karagöl-Kars-Van Turu Kalkış: Giresun Tur Tarihi : Süre : 4 Gün
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

- Otobüsle gidiş-dönüş ulaşım

- 4* Otellerde 4 gece sabah kahvaltısı-akşam yemeği dahil konaklama

- Tecrübeli rehberlik hizmetleri

- Zorunlu Tursab Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

- Otel dışındaki tüm yemekler

- Minibüslerle Yayla çıkış ücretleri

- Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri

- Kişisel harcamalarınız

Tur Programı

1.Gün: 10.Ekim.2018 Çarşamba BORÇKA KARAGÖL-ARTVİN-ŞAVŞAT

Tabyatur önünden sabah 06:30’da hareket ediyoruz.Sürmene’de Meşhur Bozo Pide’de Pide molası sonrası yeni açılan 5300 metre uzunluğunda Cankurtaran tünelini geçerek Borçka’ya ulaşıyoruz. Minibüslerle doğa harikası Karagöl’e çıkıyoruz.Göl Kıyısında geziyoruz ve güzellikleri resimliyoruz. Serbest zaman sonrası Artvin’de kısa bir şehir turu sonrası Türkiye’nin en büyük baraj inşaatlarını seyrederek sessiz şehir ünvanı almış Savşat’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

2.Gün: 11.Ekim.2018 Perşembe ŞAVŞAT KARAGÖL

Kahvaltı sonrası Minibüslerle  Çamlar arasında Şavşat Karagöl’e hareket ediyoruz.Çevreyi geziyoruz. Göl kenarında yürüyüş yapıyoruz ve yine doyumsuz güzellikleri resimliyoruz. Şavşat’da alışveriş ve Şavşat evinde çay molası sonrası akşam saatlerinde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği otelimizde müzikli eğlence eşliğinde.

3.Gün: 12.Ekim.2018 Cuma ARDAHAN-KARS-ANİ HARABELERİ

Kahvaltı sonrası Ardahan’da kısa bir şehir turu yapıyoruz. Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateş Gedesi ve bir Gürcü Kilisesi, Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menuçehr Camii’ni gezeceğiz ve Kars turumuza başlıyacağız Osmanlı İmparatorluğu'nun en fazla eser bıraktığı doğudaki tek şehir olan Kars şehir turumuza başlıyoruz. Rus işgali sırasında yapılan ve günümüze hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Kars Müzesi, Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Tren Garı, Vilayet Konağı, PTT Binası, Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Kale, On iki Havari Kilisesi, Taş Köprü, Namık Kemal’in evi, Rus dönemi taş yapılarından olan Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü ve Belediye Binası, Fethiye Camii (Alexander Nevski Kilisesi) göreceğimiz yerler arasında yer alacak. Meşhur Kars kaşarı ve Balı almak için serbest zaman ve otelimize yerleşme.Akşam yemeği Otelimizde.Akşam dileyen misafirlerimizle Kars caddelerinde yürüyeceğiz.

4.Gün: 13.Ekim.2018 Cumartesi IĞDIR-DOĞUBEYAZIT-AĞRI DAĞI

Kahvaltı sonrası doğunun en güzel ovası Iğdır Ovasını geçerek Iğdır’a ulaşıyoruz,Iğdır turu yapıyoruz,şehiri tanıyoruz ve Doğubeyazıt'a hareket ediyoruz.Yolumuz Muhteşem Ağrı Dağını resimleyerek ve doyumsuz güzelliğini seyrederek  birçok efsanenin baş kahramanı Ağrı Dağı eteklerinde muhteşem manzaraların belleğimize kazınmasına yardımcı olan İshakpaşa Sarayı'nı Rehberimiz eşliğinde adım adım geziyoruz. Külliye'de karşılaşacağımız taş işçiliğine hayran kalacaksınız. İshakpaşa Sarayı gezimizi tamamladıktan sonra Doğubayazıt da öğle yemeği ve Alışveriş molamızı veriyoruz.Muradiye şelalesini geziyoruz ve akşam saatlerinde Van’daki 4* otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

5.Gün: 14.Ekim.2018 Pazar GEVAŞ-AKDAMAR ADASI-VAN KALESİ

Siz değerli misafirlerimizle sabah otelde alacak olduğumuz kahvaltımızın ardından çıkışımızı gerçekleştirip Gevaş ilçesine doğru yola çıkıyoruz. Gevaş'ta tekne ile yaklaşık 20 dakika sürecek bir yolculuğun ardından Akdamar Adası'na ulaşıp, muhteşem taş işçiliği örneklerini gözlemleyebileceğimiz Akdamar Kilisesi'ni geziyor ve rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Van'ın en önemli turizm noktası olan Akdamar Adası'nda geçirecek olduğumuz keyifli vakitlerin ardından öğle yemeğimizi alıp Van merkeze doğru yola çıkıyoruz. Van Kalesi ve Van Kedi Evi ziyaretlerimiz sonrasında verilecek olan serbest zamanın dönüş için hareket ediyoruz Erciş-Patnos-Erzurum yoluyla sabah saatlerinde Giresun’da gezimizin sonu.

Ulaşım

Otobüsle gidiş-dönüş ulaşım

Sizi Arayalım