Doğu Ekspresi ve Doğu Anadolu Turu

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Doğu Ekspresi ve Doğu Anadolu Turu

, Giresun Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Kültür Turları
 • Alt Kategori :
  Giresun Kalkışlı Turlar, Giresun Kalkışlı Uçaklı Tur, Kültür Turu, Ordu Kalkışlı Turlar, Uçaklı Turlar
 • Süre :
  6 Gün
1,950.0 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Doğu Ekspresi ve Doğu Anadolu Turu Kalkış: Giresun Tur Tarihi : Süre : 6 Gün
Talep Gönder
Standart Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
25/10/2019
1,950.0 TL
(0-6) 1,950.0 TL
(7-12) 1,950.0 TL
(0-6) 1,950.0 TL
(7-12) 1,950.0 TL
(0-6) 1,950.0 TL
(7-12) 1,950.0 TL

Fiyata Dahil Olanlar

 • Uçak gidiş- Otobüs dönüş ulaşım
 • Doğu Ekspresi Yataklı Vagon gidiş bileti(1 gece)
 • 4 Gece Otellerde sabah kahvaltısı-akşam yemeği dahil konaklama
 • Profosyonel rehberlik hizmetleri
 • Tabya Tur hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Trendeki yemekler, öğle yemekleri, otel dışında alınan yemekler, içecekler
 • Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri
 • Nemrut dağına çıkış ücreti ve Tekne turu
 • Kişisel harcamalarınız

Tur Programı

1.Gün: 25.EKİM.2019 CUMA

ANKARA-TURİSTİK  DOĞU EKSPRESİ İLE KARS’A HAREKET

Saat 07:30’da Tabyatur önünde buluşma sonrası Ordu-Giresun Havaalanından 09:35 uçağı ile Ankara’ya uçuyoruz, bizleri Ankara’da bekleyen özel aracımızla Ankara Kalesi ve Hamamönü semtlerinde serbest zaman sonrası Ankara garında  Saat 16:00 buluşuyoruz. Ankara Garından saat 16:55‘de kalkacak TCDD Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor,uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun sonbahar ve kış  mevsimlerinin yaşadığı güzellikleri görme imkânını bulacağız. Akşam yemeği serbest olarak tren yemekli vagonunda alınacaktır. Konaklamamız trende yataklı odalarımızda.

2. Gün: 26.EKİM.2019 CUMARTESİ

KEMALİYE-ERZİNCAN-ERZURUM-DOĞU EKSPRESİ TREN YOLCULUĞU

Tren yolculuğumuzun  2.gününde sabah uyanırken gün ışığının camdan süzülerek bizleri uyandıracağı bu güzel tren yolculuğumuz da, güzel manzaraları, dağları, dereleri doya doya seyrederek tüm günümüz TCDD Doğu Ekspresi'nde seyahat ederek geçiriyoruz. Sabah erken saatlerde İliç istasyonunda bizi bekleyen aracımızla Kemaliye gezimize başlıyoruz, Taş yol, Karanlık Kanyon gezisi ve fotoğraf çekimi, Mani Yolu, Kadı Gölü, Lökhane, Değirmen, Hamam ve Orta Camii gezileri sonrası Erzincan’a geçiyoruz şehir turu ve öğle yemeği sonrası Trenimize dönüyoruz. Trenimiz Erzurum’a doğru yol alacak ve Erzurum’da trenimizden inerek yaya olarak gezi yapacağız ve Çağ Kebab molası sonrası trene geri dönüyoruz,Kars’a hareket ediyoruz. Varışımız sonrası 2 gece konaklayacağımız 4* KARSPARK OTELE  gece saatlerinde yerleşiyoruz.


3. Gün: 27.EKİM.2019 PAZAR

KARS ŞEHİR TURU ve ANİ HAREBELERİ

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Turizmin parlayan yıldızı Çıldır gölünü ve çevresini geziyoruz. Arzu eden misafirlerimizle gölde yetişen çok özel bir balık yiyeceğiz, Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateş Gedesi ve bir Gürcü Kilisesi, Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menuçehr Camii’ni gezeceğiz ve Kars turumuza başlayacağız. Osmanlı İmparatorluğu'nun en fazla eser bıraktığı doğudaki tek şehir olan Kars şehir turumuza başlıyoruz. Rus işgali sırasında yapılan ve günümüze hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Kars Müzesi, Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Tren Garı, Vilayet Konağı, PTT Binası, Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Kale, On iki Havari Kilisesi, Taş Köprü, Namık Kemal’in evi, Rus dönemi taş yapılarından olan Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü ve Belediye Binası, Fethiye Camii (Alexander Nevski Kilisesi) göreceğimiz arasında yer alacak. Akşam saatlerinde yeni açılan ve Sarıkamış Şehitlerine adanan KAFKAS CEPHESİ HARP TARİHİ MÜZESİNİ gezeceğiz. Meşhur Kars Kaşarı ve Balı almak için serbest zaman. Akşam yemeği Otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimizle Kars caddelerinde yürüyeceğiz.

4.Gün: 28.EKİM.2019 PAZARTESİ

IĞDIR-DOĞUBEYAZIT-VAN

Kahvaltı sonrası doğunun en güzel ovası Iğdır Ovasını geçerek Iğdır’a ulaşıyoruz, Iğdır turu yapıyoruz, şehiri tanıyoruz. Ermeni Soykırım Anıtı ve Müzesini ziyaret ediyoruz, Doğubeyazıt'a hareket ediyoruz. Yolumuz üzeri muhteşem Ağrı Dağını fotoğraflayarak ve doyumsuz güzelliğini seyrederek  birçok efsanenin baş kahramanı Ağrı Dağı eteklerinde muhteşem manzaraların belleğimize kazınmasına yardımcı olan İshakpaşa Sarayı'nı rehberimiz eşliğinde adım adım geziyoruz. Külliye'de karşılaşacağımız taş işçiliğine hayran kalacaksınız. İshakpaşa Sarayı gezimizi tamamladıktan sonra Doğubeyazıt’da öğle yemeği ve alışveriş molamızı veriyoruz. Muradiye şelalesini geziyoruz, Van Kedi evini ziyaret ediyoruz,Van kedisi hakkında yetkililerden bilgi alıyoruz. Akşam saatlerinde Van’daki 5*ELİTE WORLD  otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

5.Gün: 29.EKİM.2019 SALI

GEVAŞ-AKDAMAR ADASI-VAN KALESİ-AHLAT-NEMRUT KRATER GÖLÜ

Sabah erken saatlerde otelimizde alacağımız Van Kahvaltısı sonrası Van Kalesi ve Van Şehir turu yapıyoruz. Gevaş ilçesine doğru yola çıkıyoruz. Gevaş'ta tekne ile yaklaşık 20 dakika sürecek bir yolculuğun ardından Akdamar Adası'na ulaşıp, muhteşem taş işçiliği örneklerini gözlemleyebileceğimiz Akdamar Kilisesi'ni geziyor ve rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Van'ın en önemli turizm noktası olan Akdamar Adası'nda geçirecek olduğumuz keyifli vakitlerin ardından Tatvan’a doğru yol alacağız. Nemrut Dağı’na araçla çıkarken sol tarafınızda belki de hayat boyu hatırlayacağınız müthiş bir Van Gölü ve Tatvan manzarası sizin gözlerinize hitap edecektir. Nemrut Krater gölünü resimleyeceğiz ve Türklerin Anadolu’ya giriş Kapısı Kümbetler Şehri Ahlat’ı geziyoruz ve akşam saatlerinde Tatvan’daki otelimize yerleşme, akşam yemeği otelimizde.

  6.Gün: 30.EKİM.2019 ÇARŞAMBA

  BİTLİS-MUŞ-BİNGÖL-KARLIOVA-ERZURUM-GİRESUN

Kahvaltı sonrası Bitlis’e doğru yol alıyoruz. Şehir turu yapıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz Meşhur Büryan kebabının tadına bakabilirler. Muş ovasını geçerek  Bingöl’e ulaşıyoruz Şehir turu yapıyoruz ve Karlıova yolu ile Erzurum da kısa bir mola sonrası Giresun’da gezimizin sonu.

 

DOĞU EKSPRESİ’NDE HAYAT
Yaklaşık  33 Saatlik muhteşem manzaralarla dolu bir seyahatinizde, ister odanızda uzanarak, ister tren içinde gezerek, isterseniz restoranda çaylar kahveler eşliğinde bu seyahatin tadını doyasıya çıkaracağız Doğu Ekspresinde Yataklı vagon 10 adet misafir odası, 1 adet teknik personel odası, 2 adet tuvalet bölümü ve bu odaların açıldığı koridordan oluşur. Vagondaki her oda 2 kişiliktir. Odaların içerisinde el lavabosu, ayna, mini buzdolabı, çalışma masası, elbise askısı, raf ve merdiven bulunur. Oda içinde 2 adet 220 volt elektrik prizi bulunmaktadır. Camlar perde ile kapatılabilir, oda kapısı kilitlenebilir yada her ikisi de açık tutulabilir tamamen misafirin arzusuna bağlıdır. Her odada ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır. Seyahat başlangıcında Vagon görevlisi tarafından ısı ayar sistemi ve diğer konularda bilgi verilmektedir. Seyahatin gündüz bölümlerinde misafirler genellikle yataklarını kapalı tutarak oturma düzeninde kullanılırlar. Gece saatleri başladığında arzu ettikleri bir saatte ise koltuklarını açarak yatak düzenine geçerler. Bir kişi alt katta, İkinci kişi üstte açılan ranza katında yatar. Ranza katına rahat çıkmak için odada 1 adet merdiven bulunmaktadır. Her Yatak açıldığında hazır vaziyette açılır. Yataklarda; beyaz çarşaf, yastık kılıfı ve yastık, 1 adet beyaz battaniye koruyucu çarşaf, 1 adet battaniye temiz ve yatmaya hazır halde bulunur.Doğu Ekspresinde Tren içerisinde misafirler rahatça hareket edebilirler. Her Vagonda birbirleri arasında geçiş yapmak için koridor ve geçiş kapıları bulunur. Bu sayede misafirler Restoran Vagonuna ulaşarak burada masalarda oturup çay kahve içebilirler. Ayrıca Restoranda bulunan Kahvaltı ürünleri ve yemek çeşitleri ile aperatif atıştırma öğünleri yapabilirler. Restoran vagonu ücretleri oldukça ekonomiktir. Genelde tüm tren burada sosyalleşir. Bazen türküler söylenir, bazen fıkralar anlatılır. Kâğıt oyunları oynanır. Kısacası uzun seyahat boyunca burada yeni dostluklar oluşur keyifli anılar bırakır. Trende Tuvalet ihtiyaçları için koridorun her iki başında birer adet tuvalet bulunur. Bu tuvaletlerden biri Alaturka diğeri alafrangadır. Her vagonda bulunan 1 adet Vagon görevlisi odalarda kalan misafirlerin güvenle seyahati ile ilgilenmek, Vagonun su ikmalini yapmak ve tuvaletlerin periyodik bakım ve temizlikleri ile ilgili görevlendirilmiştir. 

Ulaşım

Uçak gidiş- Otobüs dönüş ulaşım

Sizi Arayalım