GAP

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

GAP

, Giresun Çıkışlı
  • Ana Kategori :
    Kültür Turları
  • Alt Kategori :
    Giresun Kalkışlı Turlar, Kültür Turu, Ordu Kalkışlı Turlar
  • Süre :
    7 Gün

Kontenjanımız tükenmiştir! Teşekkür ederiz.

1,749.0 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

GAP Kalkış: Giresun Tur Tarihi : Süre : 7 Gün
Talep Gönder
Standart Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
17/04/2019
1,749.0 TL
(0-2) 1,049.4 TL
(3-6) 1,049.4 TL
(7-12) 1,399.2 TL
(0-2) 1,749.0 TL
(3-6) 1,749.0 TL
(7-12) 1,749.0 TL
(0-2) 1,749.0 TL
(3-6) 1,749.0 TL
(7-12) 1,749.0 TL

Fiyata Dahil Olanlar

- Otobüsle gidiş-dönüş ulaşım

5 gece 4* otellerde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil konaklama

Bölgenin en iyi rehberi ile geziler

- Zorunlu Tursab Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

- Öğle yemekleri ve otel dışında alınan yemekler

- Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri

- Tekne ve Nemrut gidiş-dönüş ulaşım

- Kişisel harcamalarınız

Tur Programı

1.Gün: 

Saat 18.00 Tabya Tur önünden hareket ediyoruz Şebinkarahisar-Zara-Sivas-Malatya Elazığ yoluyla Elazığ Yoluyla 

2.Gün: DİYARBAKIR-BATMAN-HASANKEYF-MARDİN

Sabah saatlerinde Diyarbakır'a varış. Diyarbakır Tarihi Hasan Paşa Han’da Meşhur Kahvaltıcı Mustafa’da serbest alacağımız Kahvaltı sonrası Diyarbakır turumuza başlıyoruz.Şehir surları-Keçi burcu-Ulu cami-10 gözlü Köprü (Dicle köprüsü) ve Cahit Sıtkı Tarancı müzesi Diyarbakır da  gezilecek  yerlerden bazıları.Gezimiz sonrası Hasankeyf’e hareket ediyoruz panoramik Batman Şehri turu yapıyoruz. Raman dağlarındaki petrol kuyularını görerek Hasankeyf’e ulaşıyoruz.Yakında  baraj suları altında kalacak olan Hasankeyf'i geziyoruz ve resimliyoruz. Akşam saatlerinde Mardin’deki Otelimize yerleşiyoruz ve Akşam yemeğimiz otelimizde.

3.Gün: MARDİN-DAYRULZAFERAN-MIDYAT

Kahvaltı sonrası Dünya Kültür Mirası olan ve UNESCO tarafından koruma altına alınan Mardin Turumuza başlıyoruz.Kasimiye Medresesi ve Mardin’in 5 km. dışında bulunan, Deyrulzaferan Manastırına gidiyoruz. 639 yıl boyunca Dünya Süryanilerinin Patriklik merkezi olan ve hala Süryanilerin Hac merkezi kabul edilen bu muhteşem yapıyı gördükten sonra Mardin-Nusaybin karayolu üzerinde bulunan Dara Harabelerini yeni açılan bölümlerini görmek üzere yola çıkıyoruz. Bu büyüleyici antik kenti gördükten sonra Doğa Harikası Beyaz Su’da öğle yemeğimiz yiyoruz.Yemek sonrası Midyat'a hareket ediyoruz, tarihi Süryani evlerini ve kiliselerini,birçok ünlü dizilerin çekildiği kaymakamlık  konuk evini görüyoruz,. Gümüş telkari imalathanelerinde ve alışveriş için mola sonrası  büyüleyici Mardin sokaklarında geziyoruz, Kırklar Kilisesi, Ulu Cami, eski PTT binası, Abbaralar, Çarşılar ve daha bir çok güzellik sizleri bekliyor.Arzu eden Misafirlerimiz otelimizin kapalı havuzundan yararlanabilirler.Akşam yemeği ve konaklama yine Mardin’ deki otelimizde.

4.Gün: ŞANLIURFA-HARRAN-BALIKLI GÖL-

Kahvaltı sonrası Urfa’ ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından ilk olarak Urfa’ ya 45 km. uzaklıkta ki Harran’ a gidiyoruz. Konik kubbeli Harran evleri, Harran kalesi, Harran Ulu Camii’ ni gezip, o güzel evlerden birine konuk oluyoruz. Urfa hareketimizin ardından ilk olarak öğle yemeğimizi alıp, Urfa Kalesi eteklerinde’ ki Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber’in doğduğu mağara, Gümrük Han ve diğer tarihi çarşıları  görüp(alışveriş için serbest zaman verilerek) akşam yemeği ve konaklama için Şanlıuırfa’da otelimize yerleşiyoruz.Ve tabii ki bizim için olmazsa olmaz olan SIRA GECESİ.

5.Gün: ATATÜRK BARAJI-ADIYAMAN-NEMRUT

Sabah kahvaltısı ardından Gap Projesi kapsamındaki en büyük barajımız olan Atatürk Barajına gidiyoruz baraj yapımı ve inşası hakkında yetkililerden  alıp barajı geziyoruz.Öğle yemeğimizi Adıyaman’ın Kahta ilçesi yakınlarındaki baraj kıyısında Neşet Usta’nın yerinde yiyoruz. Yemek sonrası minibüslerle Nemrut Dağı milli parkı sınırları içindeki Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Eski Kahta Kalesi ve Arsemia gördükten sonra Nemrut dağı zirvesindeki Kral Antiochos Tümülüsü nü, dev heykelleri görüp, güneşini batışını seyrediyoruz. Dağdan inişimiz sonrasında, akşam yemeği ve konaklama için Adıyaman’ da Otelimizde.

6.Gün: BİRECİK-HALFETİ-GAZİANTEP

Kahvaltı sonrası Birecik’e doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya bulunan Kelaynak Üretme Çiftliğinde ki kuşları görüp, onlar hakkında bilgi alacağız. Daha sonra saklı kalmış bir cennet olan, bir kısmı Birecik Barajı suları altında kalan Halfeti’ ye geçiyoruz. Öğle yemeğimizi  baraj suları üzerinde Duba Restoran da yedikten sonra Fırat suyu üzerinde keyifli bir tekne gezintisine çıkıyoruz. Rum Kale ve Savaşan Köyünü gördükten sonra tekrar kıyıya gelip, otobüsümüze geçiyor ve Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Gaziantep’ de Otelimizde.

7.Gün: GAZİANTEP-KAHRAMANMARAŞ-GİRESUN

Kahvaltı sonrası Gaziantep şehir turu yapıyoruz. Gaziantep kalesi,tarihi Gaziantep evleri, Zeugma Antik Kentinden çıkan eşsiz güzellikteki mozaiklerin de bulunduğu Gaziantep Arkeoloji Müzesi görülecek yerlerden bazıları. Öğle yemeğimizin ardından Gaziantep pasajlarında alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Kahramanmaraş’a hareket ediyoruz ve şehir turu sonrası Pınarbaşı-Sivas-Zara-Şebinkarahisar yoluyla sabah saatlerinde gezimizin Giresun’da sonu. Başka bir Tabya tur gezisinde buluşmak dileğiyle.

Ulaşım

Otobüsle gidiş-dönüş ulaşım

Sizi Arayalım