Kilikya Turu

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Kilikya Turu

, Giresun Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Kültür Turları
 • Alt Kategori :
  Giresun Kalkışlı Turlar
 • Süre :
  4 Gün
1,250.0 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Kilikya Turu Kalkış: Giresun Tur Tarihi : Süre : 4 Gün
Talep Gönder
Standart Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
25/10/2019
1,250.0 TL
(0-6) 450.0 TL
(7-12) 800.0 TL
(0-6) 1,250.0 TL
(7-12) 1,250.0 TL
(0-6) 1,250.0 TL
(7-12) 1,250.0 TL

Fiyata Dahil Olanlar

 • Otobüsle gidiş-dönüş ulaşım
 • 5* Ottoman Palace’da 2 gece, Ramada Mersin’de 1 gece 3 sabah kahvaltısı-2 öğle yemeği-3 akşam yemeği dahil konaklama
 • Profosyonel rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu Tursab Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Otel dışında alınan yemekler
 • Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri
 • Kişisel harcamalarınız

Tur Programı

1.Gün:

Saat 17.00 Tabya Tur önünden Hareket ediyoruz ,Samsun Çorum-Kayseri-Niğde yolu ile Sabah  saatlerinde

2.Gün: ANTAKYA – HATAY ARKEOLOJİ MÜZESİ – HABİB-İ NECCAR CAMİİ – HARBİYE ŞELALERİ

Sabah saatlerinde Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerde Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan, günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan, Harbiye’ye varışımız sonrası Çok özel bir Restorant da arzu eden Misafirlerimizle Sabah Kahvaltımızı alıyoruz ve   gezimize başlıyoruz.Harbiye Şelaleleri gezimiz ardından, ipek ve defne ağacı, sabun vb. ürünleri alabilmeniz amacı ile serbest zaman veriyoruz.Öğle saatlerinde 2 gece Konaklayacağımız ve Öğle yemeğimizi alacağımız Yurdumuzun en güzel otellerinden 5*OTTOMAN PALACE otelimize  yerleşiyoruz.Serbest zaman ardından otelimize yerleşiyoruz Çan, Ezan, Hazzan sesleri ile, Hristiyan, Müslüman ve Musevi kültürleriyle yoğrulmuş, farklı inanışlarda yaşam alanları ile, son zamanlarda diziler ile ünlenen Antakya’da, ilk gezi noktamız olan, Hatay Arkeoloji Müzesi’ne gidiyoruz.Üçağız Mağarası, Tell Kurdu, Tel Tayinat ve Tel Aççana Höyüklerinin küçük örnekleri de yer aldığı müze gezimiz sonrasında, Antakya’nın dar sokaklarında rehberimiz eşliğinde yürüyüşe çıkıyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habib-i Neccar Camii, birbirleriyle neredeyse sırt sırta olan Katolik Kilisesi, Ortodoks Kilisesi, Protestan Kilisesi, Sinagog (panoramik) gezileri sonrasında Akşam saatlerinde otelimize dönüyoruz Akşam yemeği otelimizde açık büfe. Arzu eden misafirlerimiz otelimizin termal tesislerinden ve havuzlarından yararlanabilirler.

3.Gün: SAMANDAĞ – VAKIFLI KÖYÜ – ÇEVLİK SAHİLİ - SAİNT SİMON MANASTIRI –TİTUS TÜNELİ – SAİNT PİERRE KİLİSESİ

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Samandağ sayfiye yöresine bağlı, Türkiye’nin tek Ermeni köyü olan Vakıflı Köyünü ve Ermeni Kilisesini ziyaret ediyoruz. Organik tarımı ile ön plana çıkan köyde, reçeller ve likörlerden alışveriş yapabilirsiniz. Asi Nehri’nin denize döküldüğü yer olan Çevlik sahilini, Hristiyan dünyasının her yanından gelenlerin ziyaret ettikleri St. Simon Manastırı’nı, Helenistik dönemde Antakya'nın Akdeniz'e açılan bir liman kenti olan Seleucia Pieria Antik Kenti’nin kalıntılarını, insan yapımı bir mühendislik harikası olan 1330 metre uzunluğundaki Titus Tünelini ve Beşikli Mağara’yı geziyoruz.Öğle saatlerinde otelimizde Öğle yemeğimizi alacağız ve Yemek sonrasında, Antakya şehir merkezine geri dönüyoruz. Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen Saint Pierre Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Gezilerimiz sonrasında, otelimize dönüyoruz. Otelimizin havuzlarından ve Termal tesislerinden yararlanma imkanı. Akşam yemeği yine otelimizde açık büfe.

4.Gün: İSKENDERUN-ADANA-YEDİ UYURLAR MAĞARASI – TARSUS – KLEOPATRA KAPISI – NUSRET MAYIN GEMİSİ – SAİNT PAUL EVİ VE KUYUSU – TARSUS ŞELALESİ

Kahvaltı sonrası Amik ovası ve Belen geçidini geçerek İskenderun a ulaşıyoruz Sahilde kısa bir gezi sonrası Adana’ya Ulaşıyoruz, Çukurova’nın ortasında yer alan ve Seyhan nehrinin bereketli sularıyla beslenen 5. Büyük şehrimiz Adana’da, Meşhur Taşköprü,Sabancı Camii gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Baraj kıyısında Meşhur Adana Kebab yemeden olmaz.Tarsus’ta bulunan Eshab-ı Keyf (Yedi Uyurlar) Mağarası’na gidiyoruz. Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Debernuş ve Kefeştetayuş adındaki yedi genç ve köpekler Kıtmir'ın burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan mağara ziyaretimiz sonrasında, Kleopatra Kapısı ve Nusret Mayın Gemisi'ni görüyoruz.St.Paul evi ve kuyusunu ziyaret ettikten sonra özellikle taş ve ahşap karışımı Osmanlı Evleri'ni görüp,Tarsus Şelalesi'nde çay - kahve molası veriyoruz. Tarihi ve Turistik Yerleri geziyor Mersin’deki otelimize yerleşme ve akşam yemeği otelimizde.Arzu eden misafirlerimizle Mersin Marina’ya gidiyoruz.

5.Gün: CENNET-CEHENNEM-NARLIKUYU- KIZ KALESİ-VARDA KÖPRÜSÜ

Kahvaltı sonrası Mersin’nın batı tarafı turistik yerlerini gezmeye başlıyoruz önce 419 dik merdivenle ulaşılabilen Cennet ve nefes kesen Cehennem Obruklarinin ziyareti yapıyoruz Sonrasında Üç Güzeller mozaiği ile ün salan ve balıkları ve lokması ile meşhur olan Narlıkuyu Koyunda öğle yemeği alıyoruz ve tekne ile efsanelere konuk olan Kız Kalesi kompleksine gidiyoruz. Son olarak geniş bir obruk etrafında konumlanmış Kanlı divane Antik Kentini ziyaret ediyoruz ve dönüş için hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde dönüş için hareket ediyoruz. Yoldaki molalarımızla sabah saatlerinde Giresun’da gezimizin sonu.

Ulaşım

Otobüsle gidiş-dönüş ulaşım

Sizi Arayalım