Ege Turu

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Ege Turu

, Giresun Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Kültür Turları
 • Alt Kategori :
  Giresun Kalkışlı Turlar, Kültür Turu, Ordu Kalkışlı Turlar
 • Süre :
  6 Gün
1,401.7 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Ege Turu Kalkış: Giresun Tur Tarihi : Süre : 6 Gün
Talep Gönder
4* Oteller-Standart Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
26/04/2019
1,649.0 TL
1,401.7 TL
(0-2) 637.0 TL
(3-12) 1,121.3 TL
(0-2) 1,401.7 TL
(3-12) 1,401.7 TL
(0-2) 1,401.7 TL
(3-12) 1,401.7 TL

Fiyata Dahil Olanlar

 • Otobüsle gidiş-dönüş ulaşım
 • 4* Otellerde 4 gece sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil konaklama
 • Tecrübeli rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu Tursab Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Öğle yemekleri
 • Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri
 • Kişisel harcamalarınız

Tur Programı

1.Gün: 

Saat 16.00 Tabya Tur önünden hareket ediyoruz ve yoldaki molalarımızla

2.Gün: 

Sabah saatlerinde Kazdağlarındaki otelimize yerleşiyoruz ve dinlendikten sonra Kazdağları turumuza başlıyoruz çevreyi Doğası ve Mitelojisi  serüvenleri ile ünlü Hasanboğuldu-Sütüven Şelaleleri,Tahtakuşlar Müzesi,Zeus Atları gezilecek yerlerden bazıları.Akşam yemeği otelimizde.

3.Gün: 

Kahvaltı sonrası Ayvalık hareket ediyoruz Ayvalık’ın dar sokaklarında Eski Ayvalık Evlerini görüyoruz. Kapıları, alınlıkları, kapı tokmakları, pencereleri, tahta ve taş işçiliği ile görülmeye değer Ayvalık evleri görenleri geçmişe yolculuğa götürür ve Cunda (Ali Bey Adası)’na doğru hareket ediyoruz. Cunda Adası’nda Taksiyarhis Kilisesi,Taş Kahve,Peynir Mandıraları ve dünyanın en kaliteli zeytinyağını tatma şansını buluyoruz.Sonrasın da serbest zamanda çarşı dolaşma imkanını buluyoruz.Ada ziyaretimiz sonrasında Türkiye’nin İlk Boğaz köprüsünü gördükten sonra Ayvalık üzerinden Sarımsaklı ’ya doğru yol alıyoruz.Şeytan Sofrasından ve Cennet tepesinden doyumsuz ve her köşesini resimleyeceğimiz Manzarayı seyrediyoruz. Antik dönemdeki Pergamon devletinin başkenti olan Bergama’ya ulaşıyoruz sonrasında şehir içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Akrapol’e çıkıyoruz. Buranın eşsiz manzarasında seyir ve fotoğraf molası sonrası Zeus Sunağı, Anadolu’nun en dik şekilde inşa edilmiş Tiyatrosu, Bakhüs Tapınağı, Bergama Kütüphanesi, Athena Tapınağı, Kızıl Kule gezileri ardından yöreden çıkan Onyx Taşı atölyelerini görmeye gidiyoruz. Buradan ayrılıp Dikili'üzerinden Eski Foça gezimizi yapıyoruz ve İzmir'e geçiyoruz ve 4*Otelimize yerleşme Akşam yemeği otelimizde.

4.Gün: 

Kahvaltı sonrası İzmir turumuza başlıyoruz,İzmir Konak Meydanında;Kordon Boyu,Saat Kulesi, Hükümet Konağı ve Asansör’ü gördükten sonra Alsancak ve Karşiya’yı geziyoruz ve öğle yemeği sonrası Çeşme'ye hareket ediyoruz. Urla’nın görülmesi ardından Çeşme'de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray'ı görüyoruz. Sonrasında Çeşme Meydanda öğle yemeği için serbest zamanımızın ardından Alaçatı'ya hareket. Alaçatı'nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz,Alaçatı Pazarı, Alaçatı'nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz. Konaklamamız ve Akşam yemeğimiz Çeşme’deki 4*Otelimizde yemek sonrası serbest zaman.

5.Gün: 

Kahvaltı sonrası Kuşadası’na hareket ediyoruz Harika Manzaralar eşliğinde Seferihisar-Gümüldür yolu ile Efes Antik kentine ulaşıyoruz,Antik dönemde çok önemli bir liman şehri olan,şimdiye kadar yapılan kazılar neticesinde sadece %10’luk bölümü ortaya çıkarılabilen bolu terium,odeon,kuretler caddesi domition tapınağı,latrina,hamam,Celcius kütüphanesi ve tiyatro gibi yapıları rehberimizin anlatımı eşliğinde gezdikten sonra  Şirince’ye hareket ediyoruz.Eski bir Rum köyü olan ve adını meyve şaraplarıyla duyurmuş ŞİRİNCE KÖYÜ’ne varış.Burada verilen serbest zamanda Safranbolu evlerini anımsatan köy dokusunu gezerek şarap alışverişi yapabilirsiniz. Konaklamamız ve Akşam yemeğimiz Kuşadası’nda 4*Otelimizde. Yemek sonrası Kuşadası turu yapıyoruz ve Gazi beğendi tepesinden Muhteşem Kuşadası Manzarası seyrederken Çaylarımızı yudumluyoruz.

6.Gün: 

Kahvaltı sonrası Dünyada benzeri sadece İtalya’da Travertino isimli kasabasında görülebilen, bembeyaz dokusuyla sizleri kendine hayran bırakacak Pamukkale travertenlerine ulaşıyoruz. Burada yürüyüşe izin verilen terasta gezerken Denizli ovasına hâkim travertenlerde çekeceğiniz fotoğraflar,güzel bir gezinin anıları olacak.Sonrasında antik çağda kutsal havuz olarak bilinen ve suyunun birçok hastalığa iyi geldiği düşünülen sütunlu havuzu geziyoruz.Buradan sonra kısa bir yürüyüşle ulaşacağımız Apollon Tapınağı ve onun yanında yer alan, antik çağda Cehennemin giriş kapısı olarak bilinen Plutonium yani CİN DELİĞİni görerek anlatımlarımızı yapıyoruz.Afyon'da vereceğimiz mola sonrası Giresun Şehitliğini ziyaret ediyoruz ve Dualarımız yapıyoruz Giresun'a hareket ediyoruz ve Sabah saatlerinde Giresun’da gezimizin sonu Başka Tabya Tur gezisinde buluşmak umudu ile.

Ulaşım

Otobüsle gidiş-dönüş ulaşım

Sizi Arayalım