Mini GAP

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Mini GAP

, Giresun Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtiçi Turlar
 • Alt Kategori :
  Giresun Kalkışlı Turlar, Kültür Turu
 • Süre :
  5 Gün

Kontenjanımız Tükenmiştir! Teşekkür ederiz.

799.0 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Mini GAP Kalkış: Giresun Tur Tarihi : Süre : 5 Gün
Talep Gönder
4*ve5* Oteller - Standart Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
27/04/2018
799.0 TL
(0-2) 199.0 TL
(3-6) 499.0 TL
(7-12) 599.0 TL
(0-2) 799.0 TL
(3-6) 799.0 TL
(7-12) 799.0 TL
(0-2) 799.0 TL
(3-6) 799.0 TL
(7-12) 799.0 TL

Fiyata Dahil Olanlar

 • Otobüsle gidiş-dönüş ulaşım
 • 5 gece 4* ve 5* Otellerde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil konaklama
 • Bölgenin en iyi rehberi ile geziler
 • Zorunlu Tursab Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Öğle yemekleri ve otel dışında alınan yemekler
 • Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri
 • Tekne ücretleri ve Nemrut Dağına ulaşımlar
 • Kişisel harcamalarınız

Tur Programı

1.Gün: 27.Nisan.2018 Cuma GİRESUN

Saat 18:00’de Tabya Tur  önünden hareket ediyoruz, Şebinkarahisar-Zara-Sivas-Malatya Elazığ yoluyla

2.Gün: 28.Nisan.2018 Cumartesi DİYARBAKIR-MARDİN

sabah saatlerinde Diyarbakır’a varışımız sonrası Diyarbakır Tarihi Hasan Paşa Han’da Meşhur Kahvaltıcı Mustafa’da serbest alacağımız kahvaltı sonrası kısa Diyarbakır turumuza başlıyoruz.Şehir surları-Keçi burcu-Ulu cami-10 gözlü Köprü (Dicle köprüsü) ve Cahit Sıtkı Tarancı müzesi Diyarbakır’da gezilecek yerlerden bazıları.Gezimiz sonrası Hasankeyf’e hareket ediyoruz, panoramik Batman Şehri turu yapıyoruz. Raman dağlarındaki petrol kuyularını görerek Hasankeyf’e ulaşıyoruz.Yakında  baraj suları altında kalacak olan Hasankeyf’i geziyoruz ve Midyat’a doğru yol alıyoruz.

Tarihi Süryani evlerini ve kiliselerini,birçok ünlü dizilerin çekildiği kaymakamlık  konuk evini görüyoruz. Gümüş telkari imalathanelerinde ve alışveriş için mola sonrası akşam saatlerinde Mardin’deki 4* Yay Grand Oteline yerleşiyoruz ve akşam yemeğimiz otelimizde.

 

3.Gün: 29.Nisan.2018 Pazar MARDİN-ŞANLIURFA

Kahvaltı sonrası Dünya Kültür Mirası olan ve UNESCO tarafından koruma altına alınan Mardin Turumuza başlıyoruz. Kasimiye Medresesi ve Mardin’in 5 km. dışında bulunan, Deyrulzaferan Manastırına gidiyoruz. 639 yıl boyunca Dünya Süryanilerinin Patriklik merkezi olan ve hala Süryanilerin Hac merkezi kabul edilen bu muhteşem yapıyı gördükten sonra Mardin-Nusaybin karayolu üzerinde bulunan Dara Harabelerini yeni açılan bölümlerini görmek üzere yola çıkıyoruz. Bu büyüleyici antik kenti gezdikten sonra  büyüleyici Mardin sokaklarında  Kırklar Kilisesi, Ulu Cami, eski PTT binası, Abbaralar, Çarşılar ve daha bir çok güzellikleri geziyoruz ve Rehberimizden bilgiler alıyoruz.Öğle saatlerinde Urfa’ ya hareket ediyoruz.İlk olarak Urfa’ ya 45 km. uzaklıkta ki Harran’a gidiyoruz. Konik kubbeli Harran evleri, Harran kalesi, Harran Ulu Camii’ni gezip, o güzel evlerden birine konuk oluyoruz. Urfa hareketimizin ardından ilk olarak öğle yemeğimizi alıp, Urfa Kalesi eteklerindeki Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber’in doğduğu mağara, Gümrük Han ve diğer tarihi çarşıları görüp (alışveriş için serbest zaman verilerek) akşam yemeği ve konaklama için Urfa’ daki 5* Nevali Otel’e yerleşiyoruz.Arzu eden Misafirlerimizle Urfa’ya özgü SIRA GECESİ.

4.Gün: 30.Nisan.2018 Pazartesi BİRECİK-HALFETİ-GAZİANTEP

Kahvaltı sonrası Birecik’e doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya bulunan Kelaynak Üretme Çiftliğindeki kuşları görüp, onlar hakkında bilgi alacağız. Daha sonra saklı kalmış bir cennet olan, bir kısmı Birecik Barajı suları altında kalan Halfeti’ ye geçiyoruz. Öğle yemeğimizi  baraj suları üzerinde Duba Restoranda yedikten sonra Fırat suyu üzerinde keyifli bir tekne gezintisine çıkıyoruz. Rum Kale ve Savaşan Köyünü gördükten sonra tekrar kıyıya gelip, otobüsümüze geçiyor ve Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. . Gaziantep kalesi,tarihi Gaziantep evleri, Zeugma Antik Kentinden çıkan eşsiz güzellikteki mozaiklerinde bulunduğu Gaziantep Arkeoloji Müzesi görülecek yerlerden bazıları. Öğle yemeğimizin ardından Gaziantep pasajlarında alışveriş için serbest zaman veriyoruz ve 4*Med Gold Oteline yerleşiyoruz ve akşam yemeği otelimizde.

5.Gün: 01.Mayıs.2018 GAZİANTEP-ADIYAMAN-NEMRUT-GİRESUN

Sabah kahvaltısı sonrası Gaziantep’de serbest zaman sonrası  Adıyaman’a doğru yol alıyoruz öğle yemeğimizi Adıyaman’ın Kahta ilçesi yakınlarındaki baraj kıyısında Neşet Usta’nın yerinde yiyoruz. Yemek sonrası minibüslerle Nemrut Dağı milli parkı sınırları içindeki Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Eski Kahta Kalesi ve Arsemia gördükten sonra Nemrut dağı zirvesindeki Kral Antiochos Tümülüsünü, dev heykeller hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz ve akşam saatlerinde dönüş için hareket ediyoruz Sivas-Zara-Şebinkarahisar yoluyla sabah saatlerinde (02.Mayıs) gezimizin Giresun’da sonu başka bir Tabya tur gezisinde buluşmak dileğiyle.

Ulaşım

Otobüsle gidiş-dönüş ulaşım

Sizi Arayalım