KAYIT    İLETİŞİM

Ege'nin Gizemli Köyleri-Marmaris

İYİ SEÇİM!
  • Ege'nin Gizemli Köyleri-Marmaris: Ege'nin gizemli köylerini keşfetmeye ne dersin?
  • Ege'nin Gizemli Köyleri-Marmaris: Ege'nin gizemli köylerini keşfetmeye ne dersin?
  • Ege'nin Gizemli Köyleri-Marmaris: Ege'nin gizemli köylerini keşfetmeye ne dersin?
  • Seferihisar
  • Sığacık
  • Şirince
  • Akyaka
  • Kuşadası
  • Selimiye
Ege'nin gizemli köylerini keşfetmeye ne dersin?

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Buluşma Noktası-Hareket 1 gün programını görmek için tıklayınız

Gezimizin ilk günü, buluşma noktalarından otobüslerimize binerek gezimize başlıyoruz.

Buluşma yer ve saatleri:

15:00 Giresun: Belediye Meydan

15:45 Ordu: Teleferik Önü

Yoldaki molalarımızla,


2.

Gün
Birgi-Tire-İzmir 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah saatlerinde Salihli-Ödemiş yolu ile Aydınoğulları Beyliğine bir dönem başkentlik yapmış olan Birgi’ye ulaşıyoruz ve Birgi’de özel bir restorantta serbest Köy Kahvaltısı alıyoruz ve Osmanlı sivil mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğiniz Birgi’de gezimize başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Anadolu’nun en eski camilerinden Ulu Camii, İlk Türk donanmasını kuran Gazi Umur Bey Anıtı, Cami-i Kebir Mahallesi, 250 yıllık bir konak olan Çakırağa Konağı (Çakırağa konağı restorasyon sebebi ile kapalıdır ve acık olduğu takdirde gezilecektir) – Derviş Ağa Camii – Çukur Medrese ve Hamamı – Demirli Mağaza göreceğimiz yerler arasında. Rehberimizin vereceği alışveriş molası sonrası yine tarihi bir ilçe olan bu sefer bizleri Tire’ye götürüyor. Burada aracımızdan inerek kentin tarihi izleri ve ilçeye has el sanatları hakkında bilgi alabileceğimiz Kent Tarihi Müzesi’ne gidiyoruz. Güzel anılar ile ayrılacağımız Tire gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)

Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)

Akşam Yemeği: Tur ücretine dahildir..(Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.) (Tüm içecekler ekstra.)Konaklama: İzmir

3.

Gün
Seferihisar-Sığacık-Kuşadası 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Konak meydanında kısa bir şehir turu ve Kızlar Hanında sabah kahvesi molası sonrası Türkiye’de Slow Food (katkısız gıdalar üretmek ve geleneksel yemekleri yaşatmak) hareketine katılan tek köyümüz olan Germiyan Köyü’nü gezeceğiz. Köyün sokaklarında dolaşırken evlerin ve sokakların çiçek motiflerle boyanmış olduğunu göreceksiniz. Sonrasında Türkiye’de ilk temalı festivali olan Oyuk (Korkuluk Festivalini) gerçekleştiren Barbaros Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Festival sonrasında köylülerin yaptıkları bu korkuluklar köyün sokaklarında tüm yıl boyunca sergileniyor. Hem bu korkulukları göreceğiz hem de çat kapı evi yazan bir köy evininin kapısını çalıp eve konuk olacağız.Ardından Susuz Yaz filminin çekildiği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 2012 yılında yaptığı yarışmayı kazanan Türkiye’nin en temiz köyü, ülkemizin tiyatrosu olan ilk ve tek köyü Bademler Köyü’nü geziyoruz, Bu günde en son gezeceğimiz yer ise yöresel mimarisine, geleneklerine, göreneklerine, sahip çıktığından dolayı 2009 yılında Türkiye’de ilk Cittaslow (Yavaş Şehir) unvanını kazanmış olan Seferihisar’a gidiyoruz ve bazı dizi filmlerin çekildiği Sığacık’ı gezeceğiz. Burada, Sultan Süleyman tarafından yaptırılmış Osmanlı Kalesi’ni, iç kalede inşa edilmiş ve otantikliğini kaybetmemiş evleri ve sokakları yürüyerek gezeceğiz. Sakin şehrimiz Seferihisar’ı doyasıya gezdikten sonra Gümüldür – Özdere üzerinden Kuşadası’nda bulunan otelimize doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.).

Akşam Yemeği: Tur ücretine dahildir. Otelde set menü veya açık büfe alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)Konaklama: Kuşadası

4.

Gün
Şirince-Doğanbey Köyü-Bozüyük-Marmaris 4 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası şarabı ve eski Rum evleri ile meşhur, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince'ye hareket ediyoruz. Şirince Köyünde kısa bir yürüyüş ile köyün mimari dokusunu ve güzelliklerini görme şansına sahip olacağız. Köy meydanında vereceğimiz mola sırasında yöresel ürünleri ve şarapları alabilirsiniz. Ardından buradan ayrılarak, Söke üzerinden taş evleri, daracık sokakları ve kaybolmamış dokusuyla ünlü Doğanbey Köyü’ne ulaşıyoruz. Burada birbirinden ilginç mimariye sahip Taş evlerin arasında gezerken geçmişin izlerini yaşayacaksınız. Dilek yarımadası milli parkına ait tanıtım merkezini gezdikten ve Büyük Menderes deltası kuş cenneti hakkında bilgi aldıktan sonra bu güzel köyden ayrılıyoruz. Daha sonrasında Bafa Gölü’ne ulaşıyoruz ve burada göl kenarında fotoğraf molası veriyoruz ve bir çok diziye ev sahipliği yapan Muğla’nın şirin kasabası Bozüyük’ e ulaşıyoruz. Kasaba meydanında verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz yöresel köy ürünlerinden alabilirler. Ardından “Ormancı” türküsünün çıkış yeri olan Belen Kahvesi’ne gidiyoruz. Günümüzde Çaybükü adı ile bilinen bu köyde içilen çayların ardından,Turumuz sonrası Marmaris’e hareket ediyoruz.Otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.).

Akşam Yemeği: Tur ücretine dahildir. Otelde set menü veya açık büfe alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.Konaklama: Marmaris

5.

Gün
Marmaris-Bozburun-Selimiye 5 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Marmaris’in bozulmamış koylarını gezmeye başlayacağız, Önce Kızkumu sahilini geziyoruz ve resimliyoruz. Bozburun ve Selimiye’ye ulaşıyoruz. Arzu eden misafirlerimizle çevresinde Zeytin Badem ağaçlarının yer aldığı Masmavi ve berrak suları eşliğinde Söğüt Köyüne gidiyoruz Arzu eden misafirlerimiz tertemiz Akdeniz’in serin sularına girebilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.).

Akşam Yemeği: Tur ücretine dahildir. Otelde set menü veya açık büfe alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)Konaklama: Marmaris

6.

Gün
Akyaka-Azmak-Dönüş Yolculuğu 6 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası sırtını yemyeşil dağlara, eteklerini masmavi sulara yaymış sessiz, huzur dolu,sakin şehir unvanına sahip olan Akyaka’ya ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi serbest olarak Azmak kenarındaki restaurantta aldıktan sonra ekstra düzenleyeceğimiz ağaçlar ve sazlıklar arasından süzülerek Gökova Körfezi’ne akan doğal bir akvaryum gibi olan Kadın Azmağında küçük bir motor turu yapacağız. Koruma altına alınan bu bölge kahverengiyle, yeşilin ahenginin olağanüstü olduğu, yaz ortasında bile suyun sıcaklığı 8 dereceyi geçmemesi, şiirsel güzellikteki su altı bitki örtüsü, elinizle tutuverecekmiş hissine kapılacağınız balıkları, kaplumbağaları, üzerinde süzülen ördekleri sizleri kendisine hayran bırakacak. Sokaklar arasında kısa bir gezintinin ardından dönüş için hareket edeceğiz, dönüş yolumuzda eski Türk filmlerin çekildiği mekânlardan biri olan devasa okaliptüs ağaçlarıyla çevrili eski Marmaris yolunda fotoğraf molası vereceğiz. Yoldaki molalarımızla sabah saatlerinde Giresun’da gezimizin sonu. Başka bir Tabya Tur gezisinde buluşmak dileğiyle.

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.).

Akşam Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)

DAHİL OLANLAR:
• 4* Otellerde 4 gece konaklama
• 4 Sabah Kahvaltısı
• 4 Akşam Yemeği
• Lüks otobüs ile ulaşım
• Rehberlik hizmetleri
• Çevre gezileri
• Tabya Tur ikramları
• Zorunlu Seyahat Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
• Tüm öğlen yemekleri
• Tüm öğünlerdeki yemeklerde alınan içecekler
• Tüm özel harcamalar
• Müze Ören Yeri Girişleri
• Tekne ücretleri

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

• Turlarımıza katılım için çift aşı zorunluluğu vardır. Sağlığınız bizler için önemli. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

• Genel Şartlar ve Genel Hizmet Sözleşmesi tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

• Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tabya Tur’da saklıdır.

• Turun iptali durumunda Tabya Tur, iptali bizzat bildirmek zorundadır.

• Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.

• Tur içersinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

• Fiyatlarımıza KDV dahildir.AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#TBYEGEMARMARIS
LOKASYON:
Ege (Giresun çıkışlı)
YEMEK:
4 Sabah Kahvaltısı,4 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
15:00 Giresun: Belediye Meydan 15:45 Ordu: Teleferik Önü
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

3.000TL

6 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Ege'nin Gizemli Köyleri-Marmaris ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

info@tabyatur.com
08504400028
BELEDİYE MEYDANI ALPASLAN CAD. NO:5/C MERKEZ / GİRESUN
    BAĞDAT CAD. NO:312-20 CADDEBOSTAN-KADIKÖY
A9560
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.