KAYIT    İLETİŞİM
  • Gürcistan Turu: Vize Yok! Pasaport Yok!
  • Gürcistan Turu: Vize Yok! Pasaport Yok!
  • Gürcistan Turu: Vize Yok! Pasaport Yok!
  • Batum
  • Mtskheta
  • Tiflis
  • Signagi
  • Gori
  • Borjomi
Vize Yok! Pasaport Yok!

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
1 gün programını görmek için tıklayınız

Gezimizin ilk günü, buluşma noktalarından otobüslerimize binerek gezimize başlıyoruz.

Buluşma yer ve saatleri:

18:00 Nautilus AVM İspark Otoparkı

Yoldaki molalarımızla,


2.

Gün
Batum 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah saatlerinde sınır kapısına varmadan önce serbest alacağımız kahvaltı molası veriyoruz. Mola sonrası Sarp sınır kapısından kimlik ve gümrük kontrolleri sonrası Gürcistan’a giriş yapıyoruz ve Batum turumuza Batum Avrupa meydanı, Batum Katedrali, Tarihi Orta Cami, Alfabetik Kule, Ali ve Nino Heykeli, Batum Bulvarı gezisi sonrası otelimize yerleşiyoruz ve serbest zaman. Akşam yemeğimiz otel dışında özel bir Restoranda alacağız (Ekstra) ve ışıklar altında Batum turumuza başlıyoruz. Batum’un ışıl ışıl caddelerini geziyoruz. Arzu eden misafirlerimiz otelimizin Casıno’sunda şanslarını deneyebilirler. Konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)

Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)

Akşam Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)

3.

Gün
Mtskheta-Tiflis 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Tiflis’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğumuzda Tiflis’e 15 km uzaklıktaki Unesco Tarih Mirası listesindeki Gürcistan’nin ilk başşehri Tarihi Mtskheta şehrini geziyoruz. Şehrin tarihi sokaklarını keşfedeceğiz. Serbest alacağımız öğle yemeğimiz yolumuz üzerinde Gürcü Yemeklerini ve Şaraplarının en güzel tadına bakacağımız özel bir restoran’da. Kısa bir Tiflis Turu sonrası otelimize yerleşiyoruz. Dinlenme sonrası akşam saatlerinde gezimize devam ediyoruz. Akşam saatlerinde serbest alacağımız akşam yemeği sonrası Tiflis’in en güzel caddesi Rustavalı Caddesini geçerek ve Tiflis’i tepeden ve ışıl ışıl göreceğimiz Nirikata Kalesine teleferikle çıkıyoruz. Avrupa şehirlerini kıskandıracak güzel şehri seyredeceğiz ve fotoğraf çekeceğiz. Arzu eden misafirlerimiz Tiflis’in eğlence merkezi Şardan bölgesinde kalarak geceye devam edebilirler. Konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir. Otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)

Akşam Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)Konaklama: Radisson Red / Tiflis

4.

Gün
Şarap Yolu: Signagi-Krevali-Telavi 4 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Gürcü Şaraplarının en güzel tadına bakacağımız ve her taşın bir hikayesi olan tarihi şehri geziyoruz şarap mahzenlerinde şarap tadımı yapıyoruz. Öğle saatlerinde başka bir şarap şehri Kvareli’ye doğru yol alıyoruz,Bir tesis de bağların, üzümlerin ve mahzenlerin hikayelerini dinliyoruz. Akşam saatlerinde Kahketi bölgesinin başşehri Telavi’yi geziyoruz ve tarihi yaşıyoruz ve Tiflis’deki otelimize dönüş. Serbest zaman. Tiflis’deki otelimize dönüş ve arzu eden misafirlerimizle Gürcü Halk dansları eşliğinde Akşam yemeği (Ekstra). Konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.).

Akşam Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.).Konaklama: Radisson Red / Tiflis

5.

Gün
Tiflis-Gori-Borjomi 5 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Tiflis turumuza devam ediyoruz. Gürcü ressamlarının eserlerinin ve antika eşyaların satıldığı pazara gidiyoruz, serbest zaman sonrası Gezimize günümüzde Tiflis şehrinin en önemli simgelerinden biri olan Sameba Katedrali ile devam ediyoruz.Rustaveli Bulvarıda Gürcistan Ulusal Müzesi, Opera binası, Gürcistan perlemento binası ve 1956 yılında hizmete açılan Tiflis metrosu gezileri sonrası Tiflis’in eski tarihi bölgesine geçip Metehki Köprüsü, Metekhi Kilisesi, Şardeni caddesi, Sioni Katedrali ve Barış köprüsünün geçiyoruz. Gezilerimiz sonrası Borjomi’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Gori’de Rusya tarihinde ve dünya tarihinde önemli biri olan Stalin’in doğduğu ev ve müzesini gezeceğiz. Gürcistan’nın Dünyaca ünlü maden suyu ve kaplıcaları ile ünlü Borjomi’ye varış ve çevre gezisi sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)

Akşam Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)Konaklama: 4* Otel / Borjomi

6.

Gün
Ahıska–Ardahan-Şavşat 6 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Gürcistan’nın Ahıska Bölgesini gezerek Posof Kapısından yurdumuza giriş yapacağız. Ardahan’da kısa bir şehir turu ve peynir alışverişi sonrası Şavşat’a ulaşıyoruz. Laşet Dağ Êvi’ndeki Bungalovlara yerleşiyoruz. Arzu eden misafirlerimizle görülmesi gereken Şavşat Karagöl’e minibüslerle gidiyoruz. Göl kıyısında geziyoruz ve muhteşem doğayı fotoğraflıyoruz. Gezimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.).

Akşam Yemeği: Tur ücretine dahildir. (Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.Konaklama: Laşet Dağ Evi

7.

Gün
Dönüş Yolculuğu 7 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah erken saatlerde köyde kısa bir gezinti sonrası otelde alacağımız kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. Artvin’i tepeden seyredeceğiz ve Karadeniz sahil yoluna ulaşacağız. Yoldaki molalarımızla ertesi gün sabah saatlerinde İstanbul’da gezimizin sonu. Başka bir Tabya Tur gezisinde buluşmak dileğiyle.

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.).

Akşam Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.).

DAHİL OLANLAR:
• Wyndham Batum’da 1 gece sabah kahvaltısı dahil konaklama
• Radisson Red Tiflis’de 2 gece sabah kahvaltısı dahil konaklama
• Borjomi’de 4* Otelde 1 gece sabah kahvaltısı dahil konaklama
• Laşet Dağ Evi’nde 1 gece sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil konaklama
• Lüks otobüs ile ulaşım
• Türkçe Tur Liderlik Hizmetleri
• Tabya Tur ikramları
• Panoramik geziler
• Zorunlu Tursab Seyahat Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
• Tüm öğle ve akşam yemekleri (Laşet Dağ Evi’ndeki akşam yemeği hariç)
• Tüm öğünlerdeki yemeklerde alınan içecekler
• Tüm kişisel harcamalar
• Müze ören yeri girişleri
• Teleferik – Finiküler ücretleri
• Şavşat Karagöl Minibüs ücreti
• Yurtdışı seyahat sağlık sigortası
• Yurt dışı çıkış harcı

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Önemli Uyarılar


• 1 Eylül 2019 tarihi itibariyle Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Gürcistan Hükümeti arasında 4 Nisan 1996 tarihli Vize Kolaylığı Anlaşması’na yapılacak olan ekleme ve değişiklikler hakkında protokol ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 07/12/2011 tarihli ve 2011/107 sayılı genelgesi hükümleri çerçevesinde Gürcistan'a giriş yapacak Türk vatandaşlarının eski kimlik kartları ile ülkemizden çıkışları sonlandırıldı. Batum'a girişler yeni kimlik kartları ile yapılabiliyor.
• Gürcistan’a ağrı kesiciler başta olmak üzere ilaç sokmak kesinlikle yasaktır. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi satış ofisi ve ya rehberlerimizden alabilirsiniz.
• Yeni kimlik kartı ile Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız, Gümrük Bakanlığı mevzuatı uyarınca; anne ve baba nezaretinde veya anne ve babanın birlikte nezaretinde veya yanlarında bulunmayan anne ve babasının yazılı resmi (noter onaylı) muvafakatini ibraz etmek sureti ile Türkiye’den çıkış işlemi yapabilecektir.
• 6 yaş üzeri çocukların kimliğinde fotoğraf olması gereklidir.
• Yurt dışından Türkiye’ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye’ye dönebilmesi için Türkiye’ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan’ın pasaport ya da kimliklerin ait olduğu ülkelerle olan vize protokolüne göre vizeli – vizesiz geçiş sağlanacaktır.
• KKTC vatandaşları, Türkiye’ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a TC kimlikleri ile girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye’ye giriş yapan KKTC vatandaşlarının da Türkiye’ye dönebilmek için çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekir.
• 30.000 Lari veya üzerindeki meblağa tekabül eden Türk Lirası / döviz / altın vb. bulundurmanız halinde, Gürcistan gümrük memurlarına sözlü ya da yazılı olarak paralarınızı beyan etmeniz gerekir. Beyan edilmeyen paraya Gürcistan mevzuatınca el konmaktadır.
• Batum’a geçişte Sarp Sınır Kapısı’nda yoğunluk yaşanabilir. Grubun çoğunluğunun isteği doğrultusunda tur rehberi alternatif gezi düzenleyebilir.
• Sınır kapısında görevli Türk ya da Gürcistan pasaport polislerinin sizi ilgili ülkeye sokmama, çıkarmama yetkileri vardır. Her ne sebepten olursa olsun yurt dışına çıkamama durumundan Tabya Tur sorumlu tutulamaz. Maddi manevi tüm sorumluluk yolcuya aittir. Tur programında Gürcistan’da otelde konaklamalar var ise, bu konaklama bedelleri iade edilemez. İlerleyen günlerde tur ile buluşmak için Türkiye’de yapılacak olan konaklama ve ulaşım bedeli misafire aittir. Günübirlik Gürcistan gezilerinde, Gürcistan’a geçemeyen misafirler, otobüsün dönüş güzergahı üzerinde bir noktada yine kendisi bekleyebilir ya da kendi imkanları ile konaklama yapılacak otele geçiş yapabilir.
• Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan
Tabya Tur sorumlu tutulamaz.
• Sınır kapısında mağduriyet yaşanmaması için, tura katılmadan önce ilgili emniyet müdürlüğüne danışarak izin gerekip gerekmediği hakkında bilgi alınız.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#TBYGUR5GIST
LOKASYON:
Gürcistan (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
18:00 Kadıköy: Tepe Nautilus AVM İspark Otoparkı
BİTİŞ:
Kadıköy: Tepe Nautilus AVM İspark Otoparkı
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

15.900TL

7 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Gürcistan Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

info@tabyatur.com
08504400028
BELEDİYE MEYDANI ALPASLAN CAD. NO:5/C MERKEZ / GİRESUN
    BAĞDAT CAD. NO:312-20 CADDEBOSTAN-KADIKÖY
A9560
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.