KAYIT    İLETİŞİM
  • Gap Turu: Ramazan Bayramına Özel Gap Turu!
  • Gap Turu: Ramazan Bayramına Özel Gap Turu!
  • Gap Turu: Ramazan Bayramına Özel Gap Turu!
  • Nemrut Dağı(Adıyaman)
  • Gaziantep
  • Şanlıurfa
  • Göbeklitepe
  • Mardin
  • Diyarbakır
Ramazan Bayramına Özel Gap Turu!

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Buluşma Noktası-Hareket 1 gün programını görmek için tıklayınız

Gezimizin ilk günü, buluşma noktalarından otobüsümüze binerek gezimize başlıyoruz.

Buluşma yer ve saatleri:

15:00 Giresun: Belediye Meydan

Yoldaki molalarımızla,

2.

Gün
Adıyaman-Halfeti-Gaziantep 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah saatlerinde 03:00 gibi Kahta’ya varışımız sonrası minibüslerle Nemrut Dağına hareket ediyoruz. Nemrut Dağı milli parkı sınırları içindeki Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Eski Kahta Kalesi ve Arsemia gördükten sonra Nemrut dağı zirvesindeki Kral Antiochos Tümülüsü’nü, dev heykelleri görürken rehberimiz bize Nemrut Dağı hakkında ilginç bilgiler verecek. Nemrut Dağı gezimiz sonra Adıyaman’a hareket ediyoruz. Serbest alacağımız sabah kahvaltısı molası sonrası ülkemizin gurur kaynağı Ataürk Barajı’nı seyir terasından seyredeceğiz ve yapımı hakkında bilgiler alacağız. Birecik’e doğru hareket ediyoruz. İlk olarak, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya bulunan Kelaynak Üretme Çiftliğindeki kuşları görüp, onlar hakkında bilgi alacağız. Daha sonra saklı kalmış bir cennet olan, bir kısmı Birecik Barajı suları altında kalan Halfeti’ye geçiyoruz. Fırat suyu üzerinde keyifli bir tekne gezintisine çıkıyoruz. Rum Kale ve Savaşan Köyü’nde kıyıya çıkıyoruz. Gaziantep’e doğru yol alıyoruz. Önce dünyaca ünlü Zeugma Müzesi’ni ve yeni açılan Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz. Tahmis Kahvesine gidiyoruz. Kahvemizi bu tarihi mekanda yudumluyoruz. Gaziantep Kalesi, Kültur Yolu, Mutfak Müzesi, Hamam Müzesi, Zinzirli Bedesten, Gümrük Han, Kurşunlu Han, Zeytin Han ve Gaziantep’in meşhur kastellerini görerek başlıyoruz. Restorasyonu biten kastelleri gezerken çok etkileneceksiniz. Daha sonra ara sokaklardan geçerek muhteşem bir müze olan Şahin Bey Belediyesine ait Milli Mücadele Müzesi’ni (Savaş Müzesi) geziyoruz. Gezimiz sırasında göreceğiniz eserlerden ve canlandırmalardan çok etkileneceksiniz. Bakırcılar Çarşısına gidip çarşıda vereceğimiz sebrest zamanda baharat, bakır üflemeli cam ve yemeni alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)

Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)

Akşam Yemeği: Tur ücretine dahildir. Otelde set menü veya açık büfe alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)

3.

Gün
Şanlıurfa-Harran-Göbeklitepe 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Peygamberler şehri Şanlıurfa’yı gezmeye başlıyoruz. Urfa Kalesi eteklerindeki Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber’in doğduğu mağara, Gölbaşı Parkı, Halil-ür Rahman Camii, Rizvaniye Camii, Gümrük Han ve diğer tarihi çarşıları görüp(alışveriş için serbest zaman verilerek) öğle yemeğimizi Urfa’da yiyeceğiz. Eyyüp Peygamber sabır makamını ziyaret ediyoruz. Urfa’ya 45 km uzaklıktaki Tevrat, İncil ve Kuran’da adı geçen Harran’a gidiyoruz. Ulu Camii ve konik kubbeli Harran evlerini gördükten sonra, o güzel evlerden birine konuk oluyoruz. Dünya tarihinin yeniden yazılmasına neden olan 12.000 yıllık Göbeklitepe antik şehrini geziyoruz. Rehberimiz bölge ile yapılan kazılar hakkında çok şaşırtıcı bilgiler verecek. Gezilerimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde. Akşam arzu eden misafilerlerimizle Sıra Gecesi’ne gidiyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.).

Akşam Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.).

Ekstra: Sıra Gecesi (Akşam Yemeği Sıra Gecesinde alınmaktadır.)

4.

Gün
Mardin-Midyat-Hasankeyf-Diyarbakır-Dönüş Yolculuğu 4 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Mardin’e hareket ediyoruz. Önce Kasımiye Medresesi’ni ziyaret ederek büyüleyici Mardin sokaklarında geziyoruz. Kırklar Kilisesi, Ulu Cami, eski PTT Binası, Abbaralar, Mardin Evleri, Çarşılar ve daha bir çok güzellik sizleri bekliyor. Mardin’in 5 km dışında bulunan Deyrulzafaran Manastırı’na gidiyoruz. 639 Yıl boyunca dünya Süryanilerinin Patriklik merkezi olan ve hala Süryanilerin Hac merkezi olarak kabul edilen bu muhteşem yapıyı geziyoruz. Mardin-Nusaybin karayolu üzerinde bulunan Dara Harabeleri’ni ve yeni açılan bölümlerini görmek üzere yola çıkıyoruz. Kaya içinde doğan bölgeye hayat veren Çağ Irmağı’nın doğum yeri olan Beyaz Su’da öğle yemeğimizi alacağız. Midyat’a ulaşıyoruz. Tarihi Süryani evlerini ve kiliselerinii bir çok ünlü dizilerin çekildiği Kaymakamlık Konuk Evi’ni görüyoruz. Gümüş telkâri imalathanelerinde alışveriş için mola veriyoruz Alışveriş sonrası Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Efsunlu Kapı, Zeynel Abidin Kümbeti, El Rızık Camii ve Hasankeyf Kapalı Çarşıyı geziyoruz. Batman Dağındaki petrol kuyularını seyrederek Diyarbakır’a ulaşıyoruz. Tarihi Hasan Paşa Hanı, Şehir Surları,Keçi Burcu, Dört Ayaklı Minare, Diyarbakır Ulu Camii, 10 Gözlü Köprü (Dicle Köprüsü) ve Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi gezdikten sonra dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yoldaki molalarımızla ertesi gün sabah saatlerinde Giresun’da gezimizin sonu.

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)

Akşam Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)

DAHİL OLANLAR:
• 4*Otellerde 1 gece sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil konaklama, 1 gece sabah kahvaltısı dahil konaklama toplam 2 gece konaklama
• Otobüs ile ulaşım
• Rehberlik hizmetleri
• Çevre gezileri
• Tabya Tur ikramları
• Zorunlu Seyahat Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
• Tüm öğle yemekleri
• Tüm öğünlerdeki yemeklerde alınan içecekler
• Tüm özel harcamalar
• Müze Ören Yeri Girişleri
• Nemrut Minibüs ücreti
• Tekne ücreti
• Sıra Gecesi

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

• Genel Şartlar ve Genel Hizmet Sözleşmesi tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

• Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tabya Tur’da saklıdır.

• Turun iptali durumunda Tabya Tur, iptali bizzat bildirmek zorundadır.

• Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.

• Tur içersinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

• Fiyatlarımıza KDV dahildir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#TBYGAPRB2G
LOKASYON:
Güneydoğu (Giresun çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
15:00 Giresun: Belediye Meydan
BİTİŞ:
Giresun: Belediye Meydan
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

7.250TL

4 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Gap Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

info@tabyatur.com
08504400028
BELEDİYE MEYDANI ALPASLAN CAD. NO:5/C MERKEZ / GİRESUN
    BAĞDAT CAD. NO:312-20 CADDEBOSTAN-KADIKÖY
A9560
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.