KAYIT    İLETİŞİM
  • Kafkasya Turu: Nahçıvan-Azerbaycan-Gürcistan'ı keşfetmek istiyorsan bu tur tam sana göre!
  • Kafkasya Turu: Nahçıvan-Azerbaycan-Gürcistan'ı keşfetmek istiyorsan bu tur tam sana göre!
  • Kafkasya Turu: Nahçıvan-Azerbaycan-Gürcistan'ı keşfetmek istiyorsan bu tur tam sana göre!
Nahçıvan-Azerbaycan-Gürcistan'ı keşfetmek istiyorsan bu tur tam sana göre!

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Buluşma Noktası-Hareket 1 gün programını görmek için tıklayınız

Gezimizin ilk günü, buluşma noktalarından otobüsümüze binerek gezimize başlıyoruz.

20:00 Giresun: Belediye Meydan, yoldaki molalarımızda

2.

Gün
Nahçıvan-Bakü 2 gün programını görmek için tıklayınız

Dilucu Sınır Kapısından pasaport ve gümrük kontrolleri sonrası kardeş ülke Azerbaycan özerk bölgesi Nahçıvan’a giriş yapıyoruz. Nahçıvan turu yapıyoruz. Akşam saatlerinde Azerbaycan Hava Yolları tarifeli uçağı ile Bakü’ye uçuyoruz. Varışımız sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)

Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)

Akşam Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)Konaklama: 5* Otel / Bakü

3.

Gün
Bakü 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası 2000 Yılında UNESCO Dünya Miras Listesine dahil edilmiş İçeri Şeher (Eski Şehir) ile başlıyoruz. Eski şehirde ilk ziyaret noktamız 15. Yüzyılda İbrahim Halilullah tarafından inşa edilmiş Şirvan Şah Sarayı.Ardından 1000 yıllık geçmişe sahip olan Kız Kalesi göreceğimiz eserler arasındadır. Öğle yemeğinden sonra turumuza Modern Bakünün keşfi ile devam ediyoruz. Öncelikle şehrin en yüksek noktasında bulunan Dağüstü Parkı ziyaret edip, buradan Bakünün panoramik görünümünün keyfini çıkarıyoruz. Ardından Bakü’nün en yüksek yapıları sayılan, ülkenin simgesi olarak kabul edilen Alev Kulelerini görüyoruz. Alivey ve Elçibey gibi Devlet Büyüklerinin mezarlarının bulunduğu Devlet Mezarlığını geziyor ve ziyaret ediyoruz. Bakü gezimize Haydar Aliyev Merkezi ziyaretimiz ile devam ediyoruz. Modern Bakü'nün simgelerinden biri olarak kabul edilen Haydar Aliyev Kültür Merkezi,Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Haydar Aliyev Caddesi üzerinde kurulmuş bir kültür merkezidir. Oditoryum (kongre merkezi), müze, sergi salonları ve idari ofisleri içermektedir. Merkezin projesi 2007 yılında mimar Zaha Hadid tarafından geliştirildi.2014 yılında dünyanın en iyi binası olarak kabul edilmiştir. Son Olarak Karabağ Şavaşında ele geçirilen silahların sergilendiği Ganimetler Müzesini geziyoruz. Akşam saatlerinde Hazar Denizi kıyısında Bakü Bulvarında serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir. Otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)

Akşam Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)Konaklama: 5* Otel / Bakü

4.

Gün
4 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Abşeron Yarımadası turu yapacağız. Abşeron Yarımadası’nda gezeceğimiz başlıca yerler arasında Dünyadaki Üç Mecusi (Zerdüşt) Tapınağından biri olan Ateşgah Mimari Kompleksini göreceğiz. Oldukça ilgi çekici olan ve içindeki ateşi yüzyıllardır sönmeyen bu yapı, Mecusi inancına göre belli başlı Hac yerlerinden birisidir.Ünlü seyyah Marco Polo’nun ‘’Ateş Ülkesi’’adını yakıştırdığı Yanardağı ziyaret edeceğiz. Yanardağ toplamda 65 hektarlık bir alanda var olan ve yer altından çıkan doğalgazın etkisiyle yüzyıllardan beri yanmaya devam etmektedir. Akşam arzu eden misafirlerimizle ekstra düzenlenecek Azeri müziğine ve eğlencesine doyacağımız ve akşam yemeğimizi alacağımız Çanakkale Restoran’a gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.).

Akşam Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.).

5.

Gün
Şeki 5 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılıyoruz. Azerbaycan’nın sırtını Kafkaslara dayamış tarihi ve Giresun ile kardeş şehir olan Kafkasların en güzel şehri Unesco Dünya Mirası Listesinde tarihi olan Şeki şehrini geziyoruz. Gezilerimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)

Akşam Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)Konaklama: 5* Otel / Şeki

6.

Gün
Zagatala – Signagi - Tiflis 6 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan sabah kahvaltısı Azerbeycan’nın Fındık bölgesi Kafkasların yeşillikler içindeki Zagatala şehrini geziyoruz. Gezimiz sonrası pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Gürcistan’a geçiyoruz. Kuruluşu Orta Çağ’a uzanan Gürcistan’ın şarap üretim bölgesi Signagi kasabasını geziyoruz ve akşam saatlerinde Tiflis’e hareket ediyoruz. Akşam ışıklar altında Tiflis turu yapıyoruz. Konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.).

Akşam Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.).Konaklama: 5* Otel / Tiflis

7.

Gün
Tiflis – Gori – Borjomi - Dönüş Yolculuğu 7 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Tiflis turumuza devam ediyoruz. Şehrin tarihi ve turistik yerlerini geziyoruz. Tiflis’e 20 km uzaklıktaki tarihi Misketa şehrini, Rusya Tarihine damgasını vuran Stalin’nin doğuduğu şehir Gori’yi ve Maden suları ile ünlü Borjomi’yi geziyoruz. 1944 Yılında yaklaşık 90 Bin Ahıska Türk ‘ün yurtlarından zorla sürüldüğü toprakları geziyoruz. Tarihi Ahıska kalesine çıkıyoruz. Gezilerimiz sonrası Posof Kapısından Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Ardahan-Şavşat-Artvin yolu ile ertesi gün sabah saatlerinde Giresun’da gezimizin sonu.

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.).

Akşam Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.).

DAHİL OLANLAR:
• 5* Otellerde 5 gece sabah kahvaltısı dahil konaklama
• Azerbaycan Havayolları ile Nahçıvan-Bakü ekonomi sınıfı uçak bileti
• Lüks otobüs ile ulaşım
• Türkçe Tur Liderlik Hizmetleri
• Panoramik geziler
• Zorunlu Tursab Seyahat Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
• Tüm öğle ve akşam yemekleri
• Tüm öğünlerdeki yemeklerde alınan içecekler
• Tüm kişisel harcamalar
• Müze ören yeri girişleri
• Teleferik – Finiküler ücretleri
• Yurtdışı seyahat sağlık sigortası
• Yurt dışı çıkış harcı

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

• Bu turumuzda pasaport zorunluluğu vardır. Pasaportun seyahat bitiş tarihi itibari ile en az 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir.

• Gürcistan’a ağrı kesiciler başta olmak üzere ilaç sokmak kesinlikle yasaktır. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi satış ofisi ve ya rehberlerimizden alabilirsiniz.

• Yurt dışına seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız, Gümrük Bakanlığı mevzuatı uyarınca; anne ve baba nezaretinde veya anne ve babanın birlikte nezaretinde veya yanlarında bulunmayan anne ve babasının yazılı resmi (noter onaylı) muvafakatini ibraz etmek sureti ile Türkiye’den çıkış işlemi yapabilecektir.

• 6 yaş üzeri çocukların kimliğinde fotoğraf olması gereklidir.

• Yurt dışından Türkiye’ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye’ye dönebilmesi için Türkiye’ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan’ın pasaport ya da kimliklerin ait olduğu ülkelerle olan vize protokolüne göre vizeli – vizesiz geçiş sağlanacaktır.

• KKTC vatandaşları, Türkiye’ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a TC kimlikleri ile girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye’ye giriş yapan KKTC vatandaşlarının da Türkiye’ye dönebilmek için çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekir.

• 30.000 Lari veya üzerindeki meblağa tekabül eden Türk Lirası / döviz / altın vb. bulundurmanız halinde, Gürcistan gümrük memurlarına sözlü ya da yazılı olarak paralarınızı beyan etmeniz gerekir. Beyan edilmeyen paraya Gürcistan mevzuatınca el konmaktadır.

• Sınır kapısında görevli Türk ya da Azerbaycan,Gürcistan pasaport polislerinin sizi ilgili ülkeye sokmama, çıkarmama yetkileri vardır. Her ne sebepten olursa olsun yurt dışına çıkamama durumundan Tabya Tur sorumlu tutulamaz. Maddi manevi tüm sorumluluk yolcuya aittir.

• Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan

Tabya Tur sorumlu tutulamaz.

• Sınır kapısında mağduriyet yaşanmaması için, tura katılmadan önce ilgili emniyet müdürlüğüne danışarak izin gerekip gerekmediği hakkında bilgi alınız.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#TBYKFKS5G
LOKASYON:
Kafkasya (Giresun çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
BULUŞMA:
20:00 Giresun: Belediye Meydan
BİTİŞ:
Giresun: Belediye Meydan
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

595$

7 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Kafkasya Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

info@tabyatur.com
08504400028
BELEDİYE MEYDANI ALPASLAN CAD. NO:5/C MERKEZ / GİRESUN
    BAĞDAT CAD. NO:312-20 CADDEBOSTAN-KADIKÖY
A9560
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.