KAYIT    İLETİŞİM
  • Orta Avrupa - Transilvanya Turu: Bu Program Türkiye'de sadece Tabya Tur'da!
  • Orta Avrupa - Transilvanya Turu: Bu Program Türkiye'de sadece Tabya Tur'da!
  • Orta Avrupa - Transilvanya Turu: Bu Program Türkiye'de sadece Tabya Tur'da!
  • Bükreş
  • Viyana
  • Budapeşte
  • Salzburg
  • Münih
  • Prag
Bu Program Türkiye'de sadece Tabya Tur'da!

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Buluşma-Hareket 1 gün programını görmek için tıklayınız

Gezimizin ilk günü, buluşma noktalarından otobüsümüze binerek gezimize başlıyoruz.

Buluşma yer ve saatleri:

20:00 Kadıköy: Tepe Nautilus AVM İspark Otoparkı

Yoldaki molalarımızla İstanbul’dan katılacak misafirlerimiz alarak Kapıkule Sınır Kapısında pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Bulgaristan’a giriş yapıyoruz.

2.

Gün
Bükreş 2 gün programını görmek için tıklayınız

Gece yolculuğumuzun ardından sabah saatlerinde Bulgaristan’ın Rusçuk şehrinde, Tuna Nehri üzerinde bulunan “Dostluk Köprüsünden” geçerek Romanya Giurgiu Kara Hudut Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından, “Doğu’nun Paris’i” olarak anılan Romanya’nın başkenti Bükreş’e doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun ardından, Bükreş şehrini yakından keşfetme fırsatı bulacağımız panoramik turumuza başlıyoruz. Başlıca görülecek yerler; Unirii Meydanı, Üniversite Meydanı, Havacılar Anıtı, Zafer Meydanı, Bükreş’in en ünlü caddesi olan Calea Victoriei, Roma Ateneumu, Devrim Meydanı, Kraliyet Sarayı, Atamız Mustafa Kemal Atatürk’ün heykeli, Bükreş Tarih Müzesi, Çavuşesku tarafından yaptırılan “Halk Evi” (Parlamento Sarayı) , Bükreş Eski Şehri, Zafer Takı, panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Bükreş şehir turumuzun ardından otelimize hareket ediyoruz. Otele yerleşme ve serbest zaman. Konaklama otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek, yöresel bir restoranda alınacak akşam yemeği programına katılabilirler.

Kahvaltı: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır.

Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)

Akşam Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)Konaklama: Bükreş

3.

Gün
Transilvanya-Braşov-Budapeşte 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Romanya’nın en can alıcı noktası ve şatoları ile hafızalara kazınan ‘’TRANSİLVANYA ŞATOLAR’’ turumuzu yapmak için hareket ediyoruz. Eşsiz doğal ve tarihi güzellikleri içinde barındıran turumuza ilk olarak, Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan “Peleş Şatosu” ziyareti ile başlıyoruz. Şatoyu gezdikten sonra kısa bir fotoğraf molası vererek Bran şehrine hareket ediyoruz. Bran şehrine ulaşmamızın ardından, Osmanlı Tarihinde “Kazıklı Voyvoda” olarak bilinen III.Vlad'ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli “Drakula Şatosu’nu” ziyaret ediyoruz. Drakula Şatosu ziyaretimizin ardından serbest zaman. Misafirlerimiz, Romanya’nın en büyük açık hediyelik eşya satışı yapan mağazalara ve tezgahlara ev sahipliği yaptığı, hediyelik alışverişi yapabilir ve bölgeye özgü yöresel yiyecek ve içeceklerin tadına bakabilirler. Burada verilecek serbest zaman sonrası, tarihi güzellikleri ve kafeleri ile ünlü Braşov şehrine doğru hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde başlıca görülecek yerler; Kara Kilise, Şehir Surları, korunmuş dar sokakları. Panoramik şehir turumuzun ardından Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Otelimize yerleşme ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)

Akşam Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)Konaklama: Budapeşte

4.

Gün
Budapeşte-Szentendre 4 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası yaklaşık 150 yıl Osmanlı hakimiyetinde kalan şehirde Osmanlı izlerini göreceksiniz. 17 Kasım 1873 yılında Budin ve Peşte’nin birleşmesi ile Macaristan’ın Başkenti olan Budapeşte şehir turu sırasında Kahramanlar Meydanı, Andrassy ve Rakoczi Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884 -1904 yılları arasında yapılan 700 odalı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyıları, Erszebet Köprüsü, Balıkçılar Tabyası, Zincirli köprü, Kale ve Mathias Kilisesi, Citadella, Özgürlük heykeli panoramik olarak görülecek yerler arasındadır.Öğleden sonra Gültepe’deki Gülbaba türbesini ziyaret edeceğiz. Ardından bir orta çağ kalesi ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad’ı ziyaret ediyoruz. Bu turumuzda Visegrad kalesi panoramik olarak görülecektir. Estergon Katedralini, Osmanlı’dan kalan kalenin kalıntılarını geziyoruz. Daha sonra alışveriş için ‘Szentendre’ isimli bir kasabaya gidiyoruz. Macarların sanatçılar ve artistler kasabası Szentendre’de el işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler gibi pek çok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada alışveriş yapabilir ve Tuna nehrine karşı kafelerinden birinde zaman geçirebilirsiniz. Akşam saatlerinde otelimize dönüyoruz ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)

Akşam Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)Konaklama: Budapeşte

5.

Gün
Bratislava-Viyana 5 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Viyana’ya hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Bratislava’yı geziyoruz, Slovakya Cumhuriyetinin başkenti ve en büyük şehridir. Tuna Nehri kıyısında yer alan şehrin hem Avusturya'da hem de Macaristan'da sınırı vardır. Dünyada bu şekilde iki devlete sınırı olan sadece iki tane başkent vardır. Şehir çok sayıda festivale ve ticari sergiye ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde görülecek yerler arasında Bratislava nehir kıyıları,1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi, St Martin Katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich Sarayı, Parlamento Binası, Slovak Devlet Tiyatro Binası, Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Viyana yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızın ardından Viyana panoramik şehir turu. Viyana şehir turunda görülecek yerler arasında; Hundertwasser House, Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Hofburg Sarayı ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Gezilerimiz sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman. Konaklama otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz ile akşam ekstra olarak düzenlenecek Avusturya Grinzing Gecesi programına katılabilirler. Bu programda Viyana merkezine 20 dakika uzaklıkta bulunan Grinzing kasabasının küçük ve şirin evlerinde, tipik Viyana Heuriger tarzı müzikleri eşliğinde ünlü şnitzellerinin tadına bakıyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)

Akşam Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)Konaklama: Viyana

6.

Gün
Hallstatt-Göller Bölgesi-Salzburg 6 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası doğa harikası Hallstatt gölü & Mozart’ın şehri Alp kasabası Salzburg turu. Müthiş doğa manzaraları eşliğinde Hallstatt’a hareket. Hallstatt, Avusturya'da bir bölge olan Salzkammergut'da eşsiz doğası ve Alplere sırtını yasladığı manzarası ile Avusturya Alpleri’nin en romantik bölgesi olarakta adlandırılmaktadır. Avusturya’nın en önemli Alp göllerinden ve Dünya’daki en eski tuz madeninin bulunduğu Hallstatt, UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer almaktadır. Adeta cennetten bir köşe olarak adlandırılan kasabada hediyelik eşya, turkuaz rengi göl kısıyında keyifli Alpler resmini seyrederken kahvenizi yudumlama fırsatı yakalayacaksınız. Müthiş doğa manzalarına tanıklık edeceğimiz bu harika kasabada rehberinizin anlatımlarıyla serbest zaman. Hallstatt turumuz sonrası Muhteşem doğasını yaşamak için Göller Bölgesine gidiyoruz. Arzu eden misafirlerimizle tekne turu yapacağız.

Salzburg, Mozart'ın doğup büyüdüğü şehir, Alp dağlarının eteklerinde yer alan doğası ve tarihiyle dört mevsim turistlerin ilgi noktası olmuştur. Salzburg’da gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında Old Town, Mozart'ın Evi, Salzburg Müzesi, Festung Hohensalzburg Kalesi, Salzburg Katedrali, Mirabell Sarayı, Doğa Tarihi ve Teknoloji Müzesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zaman esnasında 1700 yılında açılmış ve birçok sanat, tarih adamını misafirlik eden Café Tomaselli’de kahvelerinizi yudumlama şansı yakalayacaksınız. Gezilerimiz sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)

Akşam Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)Konaklama: Salzburg

7.

Gün
Münih 7 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Avrupa’nın en güzel Kalesi ve Şatosu Neuschwanstein ve Linderhof Kalesini gezeceğiz ve Avrupa’nın en önemli sanat, teknoloji, finans, kültür,inovasyon, eğitim ve turizm merkezlerinden Bavyera eyaletinin başşehri Münih’deyiz. Şehir turumuzda ilk durak etrafı müzeler, kiliseler, dükkanlar, kafelerle çevrili, şehrin kalbinin attığı yer Marienplatz, zarif kubbeleri, etkileyici çan kulesiyle ilgi çekici güzelliğe sahip Eski Belediye Binası (Altes Rathaus), Münih denilince ilk akla gelen yapılardan, şehrin adeta sembolü Yeni Belediye Binası (Neues Rathaus) 14.yüzyıl gotik tarzda inşa edilmiş İsator Kapısı, yine Münih’in simgesi olarak kabul edilen Kral Ludwing’in altın mezarı ve birçok hazinenin sergilendiği Fraunenkirche (Meryemana Kilisesi) görüldükten otelimize yerleşme ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)

Akşam Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)Konaklama: Münih

8.

Gün
Nurnberg-Rothenburg-Karlovy Vary-Prag 8 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan sabah kahvaltısı Nurnberg turumuza başlıyoruz. Nurnberg turumuzda Avrupa’nın ele geçirilmesi en zor Orta Çağ askeri yapılarından birisi olan Kaiserburg Kalesi, kente hâkim olan Gotik mimarinin en güzel örneklerinin başında sayılan 477’de tamamlanan Saint Lorenz Kilisesi, Orta Çağ sanat koleksiyonunu bünyesinde barındıran Nürnberg Kilisesi, Nürnberg’in ana meydanı olarak anılan Güzel Çeşme’ye ve Nürnberg Kilisesi’ne ev sahipliği yapan Hauptmarkt ve eski şehir görülerek gezimizi tamamlayarak sadece bir saat uzaklıktaki Romantik Yol Almanya’nın başkenti, en gözde şehri Rottenburg Ob Der Tauber’e hareket ediyoruz. Unesco Dünya kültür mirası listesindeki, Arnavut kaldırımlı sokaklar, bakımlı eski evlerle, romantik yolun gözbebeği, 15 milyon turistin ziyaret ettiği Rothenburg turumuzda şehrin en güzel ve en fotojenik meydanı Plönlein, belediye binasının (Rathaus) bulunduğu şehrin ana meydanı Markt Meydanı, şehri baştan başa saran 2,5 km uzunluğunda 42 kulenin bulunduğu surlar, yöresel dantel işlemeler satan minik dükkanlar, oyuncakçılar, minik pastanelerle süslü Schmiedgasse Caddesi görüldükten sonra kısa bir yolculukla rengarenk evleri, çiçekli balkonları ile Bamberg’deyiz. Regnitz Nehri’ne kazıklar üzerine 1467 yılında inşa edilen Altes Rathaus, 13. yüzyılda romanesk mimari üslubuyla yapılmış Bamberger, Domplazt diğer adıyla Katedral Meydanı ve son olarak şehrin günümüzdeki ana meydanı Maximiliansplatz gezildikten sonra Karlovy Vary’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından. 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın, Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petro’nun ve Puşkin`in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Bohemya kristallerini alabileceğiniz mağazaları göreceksiniz. Serbest zamanın ardından Prag’a hareket. Varışımız sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)

Akşam Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)Konaklama: Prag

9.

Gün
Prag 9 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Prag şehir turumuzda asırlarca süren kraliyet iktidarının ihtişamlı bir hatırlatıcısı niteliğindeki, bütün kenti panoramik bir açıyla gören muhteşem manzaralı konumuyla Hradcany (Kale Bölgesi) ve Prag Kalesi, geniş ve 600 yıllık inşa çalışmasından sonra 1927 senesinde tamamlanan ürkütücü ön cephesiyle sayısız ulusal hazineyi barındıran St. Vitus Katedrali, dünyaca ünlü yazar Kafka’nın Evi (dışarıdan) etkinlik, kutlama ve gösterilere sıklıkla sahne olan Prag’ın en kalabalık ve canlı meydanlarından Wenceslas Meydanı (Vaclav Meydanı) ,her saat başı sayısız turistin ilgi odağı olan Astronomik Saat Kulesi, Prag’ı ikiye ayıran, 14.yüzyılda inşa edilmiş Vitava Nehri üzerinde heykelleri, resim ve müzik yapan sanatçıları ve sunduğu görkemli şehir manzarasıyla Karel köprüsü (Charles köprüsü), Jan Hus Anıtı görülecek yerler arasındadır. Gezilerimiz sonrası otelimize dönüyoruz ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)

Akşam Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)Konaklama: Prag

10.

Gün
Cesky Krumlov-Zagreb-Belgrad 10 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası hayran kalacağınız Cesky Krumlov turumuzu gerçekleştireceğiz. Müthiş bir Orta Çağ Kasabası olan Cesky Kurumlov, Çekya‘nın değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesinde yer alan bir kasabadır. Kominizm’in en koyu dönemlerini yaşamış Cesky Krumlov 1990’lardan itibaren tekrar yeniden doğuşunu yaşamış ve güzelliklerini ziyarete gelen tüm misafirlerine yansıtmıştır. Serbest zaman sonrası Zagreb’de kısa bir şehir turu sonrası Belgrad’a hareket ediyoruz. Otelimize yerleşme ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)

Akşam Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)Konaklama: Belgrad

11.

Gün
Belgrad-Dönüş Yolculuğu 11 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası kısa bir Belgrad şehir turu yapıyoruz. Belgrad gezimiz sonrası dönüş için hareket ediyoruz. Niş-Sofya-Plovdiv yolu ile Kapıkule Sınır Kapısı’ndan pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Türkiye’ye giriş yapıyoruz. İstanbul’a varış ve gezimizin sonu. Başka bir Tabya Tur gezisinde buluşmak dileğiyle.

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)

Akşam Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır. (Tüm içecekler ekstra.)

DAHİL OLANLAR:
• 3* ve 4* Otellerde 9 gece kahvaltı dahil konaklama
• Otobüs ile ulaşım
• Tüm şehirlerarası transferler
• Türkçe Tur Liderliği hizmeti
• Programda belirtilen şehir turları
• Şehir giriş ücretleri ve vergileri
• Zorunlu Seyahat Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
• Tüm öğle ve akşam yemekleri
• Tüm kişisel harcamalar
• Müze,Ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri
• Tekne ücretleri
• Gece düzenlenecek eğlenceli yemekli programlar
• Schengen Vize ve işlem bedeli(180 €) (Yeşil Pasaportlu Misafirlerimize Vize Yoktur)
• Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (20 €)
• Yurtdışı çıkış harcı (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#TBYORTAVP9G
LOKASYON:
Orta Avrupa (Giresun çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
20:00 Kadıköy: Tepe Nautilus AVM İspark Otoparkı
BİTİŞ:
Kadıköy: Tepe Nautilus AVM İspark Otoparkı
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

1.145

11 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Orta Avrupa - Transilvanya Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

info@tabyatur.com
08504400028
BELEDİYE MEYDANI ALPASLAN CAD. NO:5/C MERKEZ / GİRESUN
    BAĞDAT CAD. NO:312-20 CADDEBOSTAN-KADIKÖY
A9560
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.