KAYIT    İLETİŞİM

MS Tihi Don ile Volga Nehri-Beyaz Geceler Turu

  • MS Tihi Don ile Volga Nehri-Beyaz Geceler Turu: Rusya'nın muhteşem güzelliklerini keşfetmek istiyorsan bu turu kaçırma!
  • MS Tihi Don ile Volga Nehri-Beyaz Geceler Turu: Rusya'nın muhteşem güzelliklerini keşfetmek istiyorsan bu turu kaçırma!
  • MS Tihi Don ile Volga Nehri-Beyaz Geceler Turu: Rusya'nın muhteşem güzelliklerini keşfetmek istiyorsan bu turu kaçırma!
  • Moskova
  • Ugliç
  • Goritsi
  • Petrozavodsk
  • Valaam
  • St.Petersburg
Rusya'nın muhteşem güzelliklerini keşfetmek istiyorsan bu turu kaçırma!

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Buluşma Noktası-Hareket-Moskova 1 gün programını görmek için tıklayınız

İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 05:00’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK413 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:50 ’de Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 10:40’da Moskova’ya varış sonrası düzenleyeceğimiz ücretsiz Moskova panoramik şehir turunda; Leningrad caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer, check-in işlemleri ve odaların dağılımı sonrası serbest zaman. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra Işıklar Altında Moskova Gece Turu’na katılabilirler. Geceleme otelimizde.

2.

Gün
Moskova 2 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltı sonrası gemiye transfer saatine kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Ekstra Kremlin ve Nazım Hikmet Mezarı Ziyareti + Metro Arbat Turu na katılabilirler. Tur sonrası gemimize transfer kamaralara yerleşme ve geminin Ugliç’e hareketi. Akşam ‘’Hoş geldiniz’’ kokteylinde Kaptan ve gemi mürettebatı ile tanışma. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

3.

Gün
Ugliç 3 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltı sonrası yapılacak bilgilendirme toplantısında; uğranılacak limanlar, katedilecek suyolları, seviye havuzlarının çalışma sistemi hakkında bilgiler verilecektir. Öğle yemeği sonrası üst güvertede Volga nehrinin güzelliklerini seyretmek için serbest zamanınız olacak. Saat 15:00’da Ugliç’e varış. Volga kıyısında bulunan bu şirin şehirde yapacağımız ücretsiz Ugliç yürüyüş turunda; Eski Kremlin meydanındaki Transfigürasyon Katedrali ve Korkunç Ivan’ın oğlu Dimitri’nin 9 yaşında iken öldüğü yerde yapılmış olan Dimitri Kan Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Saat 18:00’da Goritsi’ye hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

4.

Gün
Kuzino (Goritsi) 4 gün programını görmek için tıklayınız

Gemide Kahvaltı sonrası gemide çeşitli etkinliklere katılabilir, güverteden Volga Nehri’nin güzelliklerini izleyebilirsiniz. Saat 10:30’da Kuzino (Goritsi’ye) varış. Rusya'nın pitoresk ve sakin bir köyü olarak bilinen Goritsy, nehir kıyısında küçük bir limana sahip. Bu küçük ve şirin köyün sadeliğine dalarak orta çağ atmosferini keşfedeceksiniz. Bu bölge aynı zamanda Rusya’da erken dönem hıristiyanlığın önemli merkezlerindendir ve bu nedenle burası bir çok manastırın, keşişlerin ruhani yaşamını yansıtmaktadır. Nehir kıyısında konumlanmış bu güzel köyde önce yürüyerek burada bulunan kadınlar manastırını geziyoruz. Daha sonra köyü keşfetmek ve alışveriş için serbest zamanımız olacak. Belirtilen saatte gemimize dönüş ve Petrozavodsk’a hareket.

5.

Gün
Petrozavodsk 5 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltı sonrası güverteden Avrupa’nın en büyük ikinci gölü Onega’nın güzelliğini seyredebilirsiniz. Öğle yemeğinden sonra gemimiz Karelya Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti Petrozavodsk’a varıyor. Onega Gölü kıyısında kurulu bu şehrin önemli Meydan ve caddelerini keşfe çıkıyoruz. Şehir sakinlerinin boş zamanlarını geçirdiği ünlü Onega Rıhtımı ve Gubernator Parkı’da göreceğimiz yerler arasında. Şehir turu sonrası merkezde serbest zaman. Daha sonra gemiye dönüş ve Svirstroy’a hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

6.

Gün
Svirstroy 6 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltı sonrası gemideki etkinliklere katılabilir veya Svir Nehri’nin güzelliklerini güverteden izleyebilirsiniz. Öğle yemeği sonrası Svirstroy’a varış. Svir Nehri kıyısındaki bu şirin kasabayı keşfetmek üzere gemiden ayrılıyoruz. Daha sonra gemiye dönüş ve Valaam’a hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.


7.

Gün
Valaam 7 gün programını görmek için tıklayınız

Gemide sabah kahvaltısı sonrası Valaam’a varış. Avrupa’nın en büyük gölü Ladoga’nın kuzeyinde yer alan Valaam takım adaları doğası ve tarihi manastırlarıyla büyüleyici bir güzelliğe sahip. Takımadaların en büyüğü Valaam’da yürüyerek yapacağımız turda 14. Yüzyıldan kalan tarihi yapıları ve adanın müthiş doğal güzelliklerini keşfedeceğiz. Daha sonra gemiye dönüş ve Konevets’e hareket. Öğle yemeği sonrası gemide dinlenmek için zamanımız olacak. Avrupa’nın en büyük gölü Ladoga’nın batı kesiminde bulunan Konevets Adası’na saat 16:30 civarı varıyoruz.Yüzde sekseni ormanlarla kaplı olan bu ada aynı zamanda granitleriyle meşhurdur. Dış dünyadan oldukça izole olan bu adayı yürüyerek gezecek ve 1300’lü yılların sonunda kurulmuş olan Konevsky Manastırı’nı göreceğiz. Gezi sonrası gemiye dönüş ve geminin St.Petersburg’a hareketi. Bu gece Kaptanın Gala Yemeği ile ağırlanacaksınız. Geceleme gemimizde.

8.

Gün
St.Petersburg 8 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltı sonrası saat 09:00’da St. Petersburg’a varış. Gemiden çıkış işlemleri sonrası özel aracımız ile yapacağımız ücretsiz St.Petersburg panoramik şehir turunda; Alexandr Nevski Manastırı, Nevski Prospekt caddesi, Kont Strogonof Sarayı, Saray Meydanı, Kışlık Saray, St Isaac Katedrali, Smolnıy Manastırı, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü, 2. Alexandr Kan Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Yine bugün Extra Hermitage Müzesi turumuzu gerçekleştiriyoruz.(55 Euro) Daha sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra Kanal Turu’na katılabilirler.(50 Euro) Tur sonrası otelimize transfer odalara yerleşme ve akşam yemeği. Geceleme St.Petersburg otelimizde.

9.

Gün
St.Petersburg-Dönüş Yolculuğu 9 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltı sonrası saat 11:30’da otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp Peterhoff Park ve Sarayı Turunu gerçekleştiriyoruz. Tur sonrası şehir merkezine dönüyor St.Petersburg merkezinin tadını çıkarıyoruz. Serbest saatlerde alışveriş alışveriş yapabilir, Nevski Bulvarı’ndaki cafelerde vakit geçirebilirsiniz. Saat 21:00’da buluşma ve St. Petersburg Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK404 sefer sayılı uçuşu ile saat 01:05’de (02.Temmuz) İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Yerel saat ile sabah 05:00’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Başka bir Tabya Tur gezisinde buluşmak dileğiyle.

DAHİL OLANLAR:
• Türk Hava Yolları ile İstanbul Havalimanı – Moskova / St.Petersburg – İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti
• 5* MS Tihi Don gemisinde seçilen kabinde 6 gece 7 gün Tam Pansiyon konaklama (Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
• 1 gece Moskova’da 4* yıldızlı otelde sabah kahvaltısı-akşam yemeği dahil konaklama.
• 1 gece St. Petersburg’da 4* yıldızlı otelde sabah kahvaltısı-akşam yemeği dahil konaklama.
• Moskova Panoramik Şehir Turu (Yarım gün)
• St.Petersburg Panoramik Şehir Turu (Yarım gün)
• Moskova ve St Petersburg’da belirtilen tüm turlar
• Nehir güzergahında uğranılan limanlardaki turlar
• Programda belirtilen havalimanı transferleri
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
• Gemide valiz taşıma hizmeti
• Gemide Hoş geldiniz kokteyli ve Kaptanın Gala Yemeği
• Gemide tüm yemeklerde çay ve kahve servisi
• Gemideki Konser, gösteriler, kültür dersleri ve etkinlikler (Rusça dil dersi, Rus şarkıları dersi, Rus Dansları dersi, Rus mutfağı, Rus Halk sanatları, kostümleri ve ahşap hediyelik eşyaların tarihçe ve yapılışları hakkında bilgi)
• Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortası)

HARİÇ OLANLAR:
• Gemideki tüm içecekler
• Gemi personeli servis ücreti (Günlük kişi başı 10 Euro toplamda kişi başı 60 Euro) Gemide nakit ödenmektedir.
• Gemide alkollü, alkolsüz içecekler ve kapalı şişe suyu
• Programda belirtilmeyen ve Ekstra Tur olarak belirtilen tüm kara turları
• Seyahat Sağlık ve İptal sigortası
• Vize Ücreti (Rusya vizesi için KVKK gereği tüm Bordo pasaportlu misafirler vizelerini https://evisa.kdmid.ru/ sayfasından elektronik olarak alabilirler. Başvuruyu en erken tur başlangıç tarihinden 10 iş günü öncesi yapması gerekmektedir. Vize ücreti kur oranları nedeniyle değişmekle birlikte ortalama kişibaşı 60 USD dir. Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
• Yurt dışı çıkış harcı
• Seyahat güvence paketi (İptali kapsamaktadır.). 70 yaş üzeri misafirler için %100 surprim uygulanır.(70 EUR)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Genel Şartlar

• Genel Şartlar ve Genel Hizmet Sözleşmesi tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

• Turun iptali durumunda Tabya Tur, iptali bizzat bildirmek zorundadır.

• Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.

• Tur içersinde kullanılmayan ulaşım ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

• İptal iade şartları; rezervasyon itibari ile; 180 gün kalaya kadar %10 / 179-150 gün %15 / 149-120 gün %25 / 89-60 gün %50 / 59-45 gün %60 / 44-30 gün %75 / 29-10 Gün %90 / 9 günden az %100

• Fiyatlarımıza KDV dahildir.

Vize - Önemli Uyarılar

• T.C vatandaşlarına vize uygulaması vardır. ''Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile satış ofislerimizden temin edebileceğiniz ‘Vize İçin Gerekli Evraklar’ listesinde belirtilen belgeler ile başvurmanız gerekmektedir.

• Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Tabya Tur aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tabya Tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

• Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Tabya Tur sorumlu olmayacaktır.

• T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

• Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

• 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memuru tarafından anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#TBYVOLGA8G
LOKASYON:
Rusya (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
İstanbul Havalimanı: Dış Hatlar Terminali
BİTİŞ:
İstanbul Havalimanı: Dış Hatlar Terminali
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

2.450

9 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

MS Tihi Don ile Volga Nehri-Beyaz... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

info@tabyatur.com
08504400028
BELEDİYE MEYDANI ALPASLAN CAD. NO:5/C MERKEZ / GİRESUN
    BAĞDAT CAD. NO:312-20 CADDEBOSTAN-KADIKÖY
A9560
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.